Податкова хоче ввести чіпові акцизи на цигарки для боротьби з котрафактом

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Податкова збирається посилити контроль над оборотом цигарок, ввівши акцизну марку зі стрічкою-чіпом. За твердженням голови ДПСУ, це необхідно для того, щоб відстежувати весь ланцюжок руху цигарок - від виробника до магазину, і уникнути появи на рику нелегальної продукції.

Державна податкова служба (ДПСУ) має намір посилити контроль над оборотом цигарок в Україні. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів глава податкової Олександр Клименко.

За його словами, серед планованих нововведень - впровадження чіпових акцизів, введення «авансової» оплати за їхнє придбання, а також посилення відповідальності шляхом введення штрафів за розповсюдження і продаж нелегальних цигарок на кожному етапі - від заводу-виробника, до магазину, який торгує підпільною тютюновою продукцією.

Податкова вимагає від виробників горілки і цигарок терміново «вийти з тіні»

Так, одним із заходів, що попереджує появу контрабандних цигарок, повинна стати «авансова» сплата виробниками за акциз.

«Ми зараз ініціюємо зміни до законодавства, які дуже «сподобалися» тютюновим компаніям. Горілчаники беруть марку і відразу за неї платять. А табачники беруть марку і тільки за фактом продажу платять акцизи. А чим ця марка відрізняється від тієї? Запропонуємо і тютюнникам «вносити передоплату», - повідомив Клименко.

Він також додав, що за підсумком за минулий місяць надходження за акцизом будуть рекордними: "За сумою платежів - 2,3-2,4 млрд грн у серпні - ані в цьому році, ані раніше в Україні стільки ніколи не було".

Ще одним заходом посилення контролю має стати запровадження акцизної марки з чіповою стрічкою, яка допоможе податковій простежити буквально за кожною виробленою на українському заводі цигаркою. Також серед ініціатив ДПСУ - пломби і лічильники на машинах, що доставляють цигарки в продаж.

«Ми хочемо ввести марку зі стрічкою-чіпом, щоб весь ланцюжок бачити: де вона була зроблена, куди поставлена, де продана ... Ми сьогодні ініціюємо електронні лічильники та пломби на машинах (нагадаємо, нововведення торкнуться і виробництва спирту - ред)», - повідомив Клименко.

Контрабанда цигарок - куди і звідки і як з нею борються в Україні

Окрім того, боротися з фальсифікатом допоможе введення штрафів не тільки для заводів, але і для всіх причетних до його подальшої «подорожі» в руки споживача - перевізників та магазинів.

«Ми ініціюємо посилення відповідальності на кожній дільниці. Якщо хтось взяв контрабанду або фальсифікат на заводі, то завод повинен платити штрафи. Якщо заарештували машину з перевізником, то перевізник сплачує штраф. Якщо в магазині, то магазин платить штраф. Щоб навіть не було бажання. Сьогодні коли магазин продає нелегальні цигарки, то в нього немає ніякої відповідальності. Ми ж посилимо весь ланцюжок відповідальності за фальсифікати», - пояснив керівник фіскального відомства.

Таким чином, пояснив він, процес для ДПСУ стане прозорим, щоб бачити весь шлях підакцизних товарів до споживача.

Як приклад, глава податкової привів одну зі схем, проти якої збирається боротися вищевказаними нововведеннями.

За його словами, тютюнова фабрика "раптом" закуповує фільтропалички, обсяг закупівлі яких більше, аніж план виробництва. При цьому за планом - падіння продажів, але компанія активно нарощує доходи і обсяги виробництва. Про це ж говорять і результати перевірки, проведеної аналітиками ДПСУ. Далі ці фільтропалички «скидають» на фірму з неблагонадійною назвою, і на заводі вже цих паличок реально немає.

"Але давайте відповімо, куди вони поділися? Пішли на нелегально вироблені цигарки, які вже відправлені закордон. Ось начебто і все! Тільки недоплата до бюджету за таку переробку залишилася", - підкреслив Клименко.

При цьому він додав, що те ж саме стосується і акцизних марок для горілчаних компаній: їх «псують», списуючи, а насправді використовують далі, і податковій це відомо. "І якщо вони нас не почують, то ми зайдемо до них на підприємства з перевірками і порахуємо все. І знайдемо і доведемо, де і що вони неправильно зробили", - підсумував Клименко.

Більше читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з головою податкової Олександром Клименком "Не може бути Податковий Кодекс переліком застиглих догм" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Реформа «Укрспирту»: скільки витікає в податкові діри?

Мінфін хоче посилити контроль над оборотом спирту

Податкова заявила, що ринок горілки виходить з тіні - збір акцизу виріс на третину


Акцизні марки на алкоголь і сигарети за рік подорожчали в три рази

Податкова перевиконала план надходжень від акцизу на спирт і тютюн у 2010 році

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі