Топ Новини

Податкова зібрала на 15,4% більше ПДВ після ліквідації схем ухилення від його сплати

10 лютого 2013 в 14:57

На 2013 рік заплановано спрощення ще низки процедур адміністрування ПДВ, що має ще більше підвищити рівень його відшкодування "автоматом".

nalog_pdv_web.jpg
ZN.UA

Ліквідація застосовуваних для ухилення від сплати ПДВ схем призвела до зростання зборів цього податку в 2012 році на 15,4% (при очікуваному номінальному зростанні ВВП на 6,3%). Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

При цьому, запевнив він, сумлінні платники "не відчули ніякого тиску".

"Впроваджені нами сучасні методи моніторингу дозволили відмовитися від тотальних перевірок і обчислювати порушників дистанційно", - підкреслив Клименко.

Що стосується автоматичного відшкодування ПДВ, то в цьому режимі в 2012 році було виплачено 50,4% загальної суми відшкодування ПДВ за минулий рік, повідомив Клименко. "Приблизно у півтора рази зросла як сума автоматичного відшкодування (з 15,9 млрд грн до 23,3 млрд), так і кількість її одержувачів - з 326 до 500", - уточнив показники міністр доходів і зборів.

"На цей рік ми запланували спрощення ще низки процедур адміністрування ПДВ, що дозволить продовжити поетапне підвищення рівня його автоматичного відшкодування", - повідомив глава фіскального відомства.

"Так, ми не заперечуємо існування проблеми ПДВ, але активно працюємо над нею. І можу сказати, що на сьогодні уряд має чітке розуміння рішення цього хворобливого для бізнесу питання", - підсумував Клименко.

Як відомо, одним із зобов'язань України перед МВФ є обіцянка довести відшкодування ПДВ "автоматом" мінімум до 70% від усього обсягу. Поки що це зобов'язання, виходячи зі слів Олександра Клименка, не виконано - в такому режимі відшкодовується поки що тільки "трохи більше 50%".

Зазначимо, що з опитування бізнесу, проведеного податковою, однією з основних проблем є саме складна система відшкодування ПДВ. До того ж не так давно Рада посилила умови для "автоматичного" відшкодування ПДВ великим підприємствам.

Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з главою Міндоходів Олександром Клименко читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Податкова відзвітувала про "стабільність" у питанні відшкодування ПДВ

У податковій розповіли, що заважає виконати зобов'язання перед МВФ з "автоматичного" ПДВ

Голова податкової: Проблеми з поверненням ПДВ у тих, хто ухиляється від податків

Співавтор Doing Business: Україні потрібно не знижувати податки, а спростити їх адміністрування

Податківці допомогли бізнесменам ухилитися від сплати 800 млн грн податків

 

 

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...