Топ Новини

Податкова і Ferrexpo у судах сперечаються про 60% суми ПДВ, заявленої до відшкодування

25 лютого 2013 в 11:21

У Ferrexpo заявляють про заборгованість держави з повернення ПДВ на $ 300 млн. Податкова, у свою чергу, не визнає борг і оскаржує в судах більше половини суми, заявленої компанією до відшкодування.

Ferrexpo
Андрій Товстиженка,ZN.UA

Податкова служба оскаржує близько 60% від суми ПДВ, заявленої до відшкодування групою Ferrexpo, підконтрольною "опозиційному" бізнесменові Костянтину Жеваго. Про це в коментарях ZN.UA розповів фінансовий директор групи Ferrexpo Кріс Мо (Chris Mawe).

"На кінець року (2012 р. - ред.) заборгованість перед нами щодо повернення ПДВ склала $ 300 млн. Більша частина цієї суми припадає на заборгованість за 2010 і 2011 роки. Оскаржується (в судах - ред.) близько 60% від загальної суми заборгованості з ПДВ перед нами", - відзначив Кріс Мо, додавши, що в той же час державним компаніям виплачено близько 75% ПДВ, і Ferrexpo "важко зрозуміти причину таких відводів з боку податкової".

Фінансовий директор групи Ferrexpo також звернув увагу, що повернення ПДВ часто залежить від багатьох умов, у т.ч. авансової оплати податку на прибуток підприємства.

"Ми отримали автоматичні виплати (відшкодування ПДВ в автоматичному режимі - ред.), але вони дуже непослідовні: одного місяця - автоматично, а наступного місяця - вже ні", - доповнив Кріс Мо.

Аналізуючи перспективи випуску казначейських векселів для вирішення державою проблеми з відшкодуванням ПДВ, Кріс Мо констатував, що група Ferrexpo "відкрита для будь-яких пропозицій", але підкреслив, що в цьому процесі для господарюючих суб'єктів важливо уникнути витрат, які були, наприклад, при емісії ПДВ-облігацій (тоді група Ferrexpo "недорахувалася" $ 15 млн).

"Якщо випустять казначейські векселі, ми продамо ці цінні папери за готівкові гроші, щоб продовжити інвестувати у наш бізнес. Важливо, щоб міжнародні інвестори могли вкладати гроші у країну з упевненістю, що їм не доведеться миритися з втратами", - резюмував Кріс Мо.

Ferrexpo є найбільшим експортером залізорудних котунів з України та СНД і сьомим за величиною у світі.

Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного і Романа Івченка "Сталевий переплав" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Податкова зібрала на 15,4% більше ПДВ після ліквідації схем ухилення від його сплати

Податкова запропонувала знизити ПДВ для внутрішніх виробників в Україні до 7%

Збитковим підприємствам перекрили відшкодування ПДВ "автоматом"

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...