Топ Новини

Після виборів влада почне скасовувати пільги. Обіцяє почати з себе

30 березня 2012 в 14:11
На думку Тігіпка, спочатку має відбутися "реально найважча дискусія в суспільстві: кому, за які заслуги та скільки давати, а кому відмовляти".
rabota_pensia_babushka_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Проблема системи пільг в Україні сьогодні в тому, що люди, яким за законом мають надаватися пільга, але у яких дохід достатньо високий, отримують від держави ті ж гроші, що й люди, у яких доходи набагато менші. Для цього потрібно провести ревізію пільг і змінити систему їх нарахування. Але зробити це можна буде тільки після виборів.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів віце-прем'єр-міністр - міністр соціального розвитку України Сергій Тігіпко.

На думку соціального міністра, адресність пільг передбачає наступне: є чорнобилець, у нього є сім’я, її дохід становить, припустімо, 10 тис. грн. на кожного члена родини. Тоді йому пільги не платять, бо він багатий. А чорнобильцеві, в якого дохід 2 тис. грн. або нижчий, — повинні виплачувати більше. От у чому проблема. Ви спробуйте таку ідею провести через суспільство, щоб воно її підтримало".

"Ось в чому проблема, - упевнений Тігіпко. -  Якщо ви сьогодні маєте п’ять пільг ... то за нашим законодавством, ви одержуватимете п’ять пільг одночасно. І так буде доти, доки ми не перейдемо до нових принципів".

У Грузії - наводить приклад Тігіпко, не платять пенсію, якщо в людини є відповідні доходи, незважаючи на його трудовий стаж.  "У нас же спробуйте сказати людині, яка була в Чорнобилі, що коли в неї є великий дохід, будинок, автомобіль, то жодні чорнобильські пільги їй не передбачені".

На думку Тігіпка, спочатку має відбутися "реально найважча дискусія в суспільстві: кому, за які заслуги та скільки давати, а кому відмовляти".

"До таких серйозних речей однозначно підходити буде складно. Для цього має бути спокійна ситуація, не має бути виборів, тому що це питання не популізму, тут потрібно спокійно розбиратися. Нині ж розхитувати ситуацію будуть усі політики, і хорошої, вдумливої розмови в суспільстві не вийде. А після виборів ми можемо до цього повернутися".

"Ви спробуйте таку ідею провести через суспільство, щоб воно її підтримало. Сьогоднішня Україна до таких підходів не готова, але розмову про це з суспільством починати треба".

При цьому, зазначає Тігіпко, влада "має починати з себе". "Починати потрібно з Кабінету міністрів, з Верховної Ради, з адміністрації президента тощо, де потрібно сказати, що є певні пільги у військових і вони виплачуються, але генерал, міністр, ще якісь категорії не одержують цих пільг. А рядовий склад може на ці пільги претендувати. Усе потрібно робити, виходячи з доходів родини", - упевнений Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко пообіцяв перевірити чорнобильців на законність їх пільг

Пільговики більше не зможуть відсудити в держави належні їм виплати в повному розмірі

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...