Топ Новини

Після продажу ММК ім.Ілліча Бойко нарешті став мільярдером

30 червня 2011 в 06:56
В Україні з'явився ще один офіційний мільярдер. У результаті поглинання ММК ім.Ілліча його генеральний директор Володимир Бойко отримав не частку у новоствореній компанії, а 5% акцій найбільшої в Україні гірничо-металургійної групи "Метінвест". Вартість пакета, за оцінками експертів, становить $1-1,2 млрд.

В Україні з'явився ще один офіційний мільярдер. У результаті поглинання ММК ім.Ілліча його генеральний директор Володимир Бойко отримав не частку у новоствореній компанії, а 5% акцій найбільшої в Україні гірничо-металургійної групи "Метінвест". Вартість пакета, за оцінками експертів, становить -1,2 млрд.
 

Як відзначають аналітики, сума операції з купівлі Маріупольського меткомбінату близька до ринкової. У 2010 році, до об'єднання з "Метінвестом", його вартість, виходячи з котирувань на ПФТС, оцінювалася в -1,65 млрд, а "Метінвесту", за оцінками аналітика ІК "Трійка Діалог Україна" Івана Харчука, - у млрд.

Цього року, виходячи з очікуваної EBITDA "Метінвесту" на рівні ,5-4 млрд і враховуючи, що мультиплікатор Ev/EBITDA для металургійних компаній становить близько шести, вартість групи оцінюється в -24 млрд, говорить І.Харчук.

Таким чином, пише газета
"Коммерсантъ-Украина", частка Володимира Бойка становить ,05-1,2 млрд.

На думку Івана Харчука, у результаті операції постраждали інтереси "Смарт-холдингу", пакет якого став меншим за блокуючий. Але в компанії повідомили, що поглинання не вплине на подальшу співпрацю акціонерів. "Упевнений, що ключові рішення ми як і раніше будемо приймати спільно", - повідомили у прес-службі компанії з посиланням на генерального директора "Смарт-холдингу" Олексія Пертіна.

Нагадаємо, що до продажу ММК ім.Ілліча Володимир Бойко не один раз підкреслював, що не є ані олігархом, ані власником заводу. "Ну який же я олігарх, якщо у мене акцій стільки ж, скільки й у всіх акціонерів!", - говорив він.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...