Топ Новини

Після Євро-2012 Україна має сконцентруватися на енергозбереженні, - Тігіпко

16 грудня 2011 в 15:05
Україні необхідно сконцентрувати ресурси на підвищенні енергоефективності та реформі комунального господарства, зробивши їх національним пріоритетом. Це дозволить у перспективі перейти на економічно обґрунтовані тарифи на енергоносії для населення, вважає віце-прем'єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.
energo_teplo_otoplenie_059.JPG
Андрей Товстыженко, ZN.UA

"Євро-2012 показало, що ми можемо виділяти достатньо значні ресурси у країні, якщо цього хочемо, і можемо потужно навалюватися на якусь проблематику, у найкоротші терміни, вирішуючи найскладніші питання", — сказав віце-прем'єр в інтерв'ю агентству "Інтерфакс- Україна".

"Сьогодні одна з найактуальніших проблем для нас — це енергозбереження", — додав він.

За його словами, дослідження показують, що після встановлення лічильників споживачі платять менше, тому сьогодні свідомо деякі компанії не встановлюють лічильники.

"Якщо б ми поставили собі таке національне завдання — це добре б спрацювало. Східна Європа пройшла через це: сьогодні там всі сплачують реальну вартість за комунальні послуги. Але коли були такі комплексні програми, то хоча ціни на комунальні послуги зростали, люди платили практично ту ж суму, тому що споживання падало", — підкреслив С.Тігіпко.

Він підкреслив, що без прийняття такої комплексної програми не можна підвищувати тарифи для населення, бо це призведе до збільшення сплати 10 з 17 млн ​​сімей за житлово-комунальні послуги приблизно на 32%.

Віце-прем'єр сказав, що для вирішення подібних завдань уряди деяких країн наперед виплачували незабезпеченим людям суму компенсації за рік, але громадяни у цей рік мали провести у себе певні зміни, щоб зменшити витрати на комунальні витрати: змінити котел, вікно, утеплити будинок, поставити лічильник.

"Це має бути загальнонаціональна програма", - зазначив С.Тігіпко.

Він додав, що держбанки у рамках цієї програми повинні почати кредитування населення, наприклад під встановлення нових котлів, бажано, вітчизняних.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...