Топ Новини

Пік фіскального тиску на внутрішньому ринку припаде на осінь 2012-го

16 грудня 2011 в 08:37
Ціна газу в 2012 році на рівні не менше 400 дол за тисячу кубометрів призведе не лише до збільшення навантаження на бюджет, але і до бюджетного дисбалансу.
dengi_moneti_46.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в своїй статті для ZN.UA пише аналітик Анатолій Баронін. На його думку, той факт, що Кабмін вже знизив прогноз ВВП з 5 до 3,9%, ситуації аж ніяк не змінює. Передусім він зіткнеться з необхідністю збільшити дотування НАК «Нафто­­газ Україна», а значить, збереження нинішніх тарифів на газ для населення стрімко збільшуватиме цю бюджетну діру. Відповідно до початкових оцінок, компенсація відповідних витрат НАКу в ЖКГ обійдеться держскарбниці в суму близько 16 млрд. грн, але вже до середини 2012 року ця очікувана бюджетна дірка похитне бюджетний фундамент настільки, що спровокує подальше збільшення дисбалансу.

«Оскільки майбутні парламентські вибори навряд чи дозволять привести ці тарифи до економічно обгрунтованого рівня, уряд буде змушений перекривати стрімко зростаючий перекіс новими позиками і посиленням фіскального тиску на внутрішньому ринку, пік якого, вочевидь, припаде на кінець третього — початок четвертого кварталу», - прогнозує А.Баронін.

На його думку, вітчизняну металургію зрос­тання ціни на природний газ зачепить помірно, однак істотніше позначиться на хімічній і переробній галузях, де в собі­вартості продукції 50—80% припадає на природний газ.

Крім того, триватиме зростання від’ємного сальдо зовнішньої торгівлі. Адже на частку енергоносіїв припадає основна частина імпорту.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Анатолія Бароніна «Макроекономічні сценарії-2012: основні чинники та прогнози».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...