Підприємці зможуть заощадити на високооплачуваних співробітниках

18 березня 2013 в 11:00

У процесі створення нового бізнесу, або розширення діючого, роботодавцю стане дешевше інвестувати у створення нових робочих місць.

кресло работа офис business goss
Підприємці зможуть заощадити на високооплачуваних співробітниках
Андрій Товстиженко, DT.UA

Повернення половини сплаченого підприємством єдиного соціального внеску (ЄСВ) при створенні нових робочих місць з рівнем оплати праці не менше трьох мінімальних зарплат зробить дешевшим не тільки розвиток діючих підприємств, але і створення нових. Таку думку висловив Ярослав Жаліло, президент Центру антикризових досліджень.

"У процесі створення нових бізнесів або розширенні діючих роботодавцю стане дешевше інвестувати у створення нових робочих місць. Я б казав, що це дуже хороший інструмент. Особливо ефективно він спрацює в тих галузях, у яких є необхідність залучення нових співробітників", - пояснив експерт.

На думку Жаліла, таке нововведення дозволить поліпшити ситуацію з зайнятістю населення. Особливо в перспективі, коли в країні почнеться бурхливе економічне зростання і підприємствам знадобляться нові співробітники.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок компенсації 50% єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють нові робочі місця з зарплатою, що в три рази перевищує мінімальну. З 1 січня по 30 листопада поточного року мінімальна зарплата встановлена в розмірі 1147 грн.

Таким чином, на компенсацію з бюджету половини сплаченого ЄСВ зможуть розраховувати роботодавці, які на новому робочому місці запропонують співробітникові не менше 3441 грн. Згідно з даними Державної служби статистики, зараз середня зарплата в Україні становить 3000 грн. У 2014 р. на компенсацію роботодавцям за нові робочі місця з високими зарплатами передбачається спрямувати понад 1 млрд грн. За підрахунками чиновників, це дасть можливість створити не менше 70 тис. нових високооплачуваних робочих місць. Надходження до бюджету збільшаться на 3 млрд грн.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...