Підприємці протестують проти підвищення митних зборів: доводиться працювати в збиток або закриватися

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Виробники, яких торкнулося серйозне коригування митних зборів на імпортовану в Україну сировину, стверджують, що опинилися на межі виживання.

Українські підприємці вимагають від керівництва держави змінити ситуацію, що склалася на митниці, відкликавши розпорядження про негайне збільшення «в рази» митних платежів.

Вони не згодні з тезою, що в результаті зростання митної вартості імпорту бюджет отримає більше надходжень, які можна буде витратити на соціальні ініціативи президента Віктора Януковича.

Найболючішим для імпортерів став березень, коли було серйозно переглянуто митну вартість більшості товарів, які імпортуються до України. «Порівняно з попередніми місяцями, вона зросла на 30-70%», - повідомив глава митного комітету західноукраїнської філії Європейської бізнес-асоціації Антон Подільчак.

Митниця дає «добро». Янукович змінює тінь на рейтинг

«Більшості виробників, які зазнали серйозних коригувань на імпортовану в Україну сировину, доводиться вирішувати шкільну задачку: працювати собі на збитки і чекати кращих часів чи закривати підприємство», - вважає голова комітету підприємців Львівщини Ярослав Кохалевич.

За його словами, якщо компанія імпортує в місяць сировини на 1 млн. грн., то досі вона в середньому сплачувала 15% мита, тобто 150 тис. грн. Але з підвищенням вартості сировини, скажімо на 30% (це мінімум на тепер), компанії доведеться заплатити 195 тис. грн. Різниця становить 45 тис. грн., або майже 5% від вартості сировини.

Звісно, у кожній галузі - ситуація своя, але в середньому вартість сировини становить приблизно 50% у собівартості виготовленої продукції. Решта - зарплата працівників, енергоресурси тощо. А це означає, що підвищення митної вартості на 30% (при середній рентабельності підприємств інвесторів 2-3%) примусить працювати собі на збитки. Мало хто з виробників зможе підвищити ціну на товари. Адже в них укладено довгострокові контракти з оптовиками.

Сумнівною, на думку Ярослава Кохалевича, є теза, буцімто в результаті зростання митної вартості імпорту державний бюджет отримає більше надходжень, які можна буде витратити на «соціальні ініціативи» президента України. Насправді це лише призведе до зростання цін на продукцію.

У листі Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України до президента країни, прем'єр-міністра і голови Держмитслужби підприємці дали оцінку ситуації на українській митниці.

«Влада нашої країни вкотре демонструє, яким способом задовольнятиме власні популістські, не підкріплені реальним економічним розвитком обіцянки: закривання шлагбаумів і підняття тарифів - єдиний метод, який опанували новоявлені реформатори, - ідеться в листі. -Якщо до цього додати апетити адміністраторів шлагбауму, які ніколи не зникали, - тиск на бізнес переростає будь-які мислимі межі».

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Василя Худицького «Сім кіл митного пекла». !zn

Читайте також:

Митниця відзвітувала, що успішно виконує план Януковича


Янукович зобов'язав митницю збільшити збори на 7 млрд грн за рахунок боротьби з корупцією

Кабмін скасує митні пільги на мільярди гривень

Тігіпко визнає проблеми з пресингом бізнесу з боку митниці та податкової

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі