Під виглядом російського вугілля Україні можуть продавати вугілля з Донбасу

13 грудня 2014 в 15:54

Росія хоче, щоб Україна годувала проросійських бойовиків і платила за набої, якими вони будуть стріляти в українців.

уголь
Під виглядом російського вугілля Україні можуть продавати вугілля з окупованого Донбасу.
Після того, як заарештували директора "Укрінтеренерго" за закупівлю нібито неякісного вугілля в ПАР, і в України з можливих джерел постачань залишилася поки тільки Росія, деякі експерти вважають, що під виглядом російського вугілля Україні можуть за завищеними цінами продавати рідние вугілля з окупованого Донбасу.

Про це у своїй статті на сторінках ZN.UA пише Едуард Лавринчук. Тепер, за його словами, поставки африканського вугілля майже зірвані, а українське держпідприємство поставлено на межу банкрутства через штрафів та пені, які може пред'явити південноафриканська компанія Steel Mont Trading Ltd за невідвантаження поставленого вугілля.

Читайте також: Порошенко і Ебботт обговорили поставки австралійського вугілля в Україну

Тим часом, як йдеться у статті, на ринку вже з'явилися гравці, охочі зайняти місце Steel Mont. На адресу "Центренерго" прийшла пропозиція від компанії Neocar contracts limited (Кіпр) на постачання вугілля російського походження загальним обсягом 900 тис. т за ціною 86 дол.

Кіпрську компанію деякі ЗМІ пов'язують з ім'ям Сергія Кузяри, який за часів президентства Януковича був радником міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

"Експерти вважають, що під виглядом російського вугілля Україні можуть продавати вугілля з окупованого Донбасу. Тут є інтерес вугільного лобі, яке традиційно орієнтоване на Донбас і на Росію. Україні зараз намагаються довести, що вугілля потрібно купувати виключно у РФ і бандформувань на Донбасі", - зазначає автор.

"А кримінальні справи (як проти директора "Укрінтеренерго" - ред.) розчищають шлях для антидержавної схеми купівлі вугілля у сепаратистів. РФ хоче, щоб Україна годувала проросійських бандитів і платила за набої, якими вони будуть стріляти в українців", - йдеться в статті.

Крім того, у своїй статті "З вугіллям наші "розібралися"" Лавринчук зазначає, що справа проти директора "Укрінтеренерго" Володимира Зіневича насправді могла бути сфальсифікована.

Читайте також: Бойовики "ДНР" не збираються віддавати Києву 2 млн тонн вугілля

"Прокуратура оперативно знайшла "стрілочника", піддавши сумніву і ринковість ціни, і якість закупленого вугілля, і його відповідність вимогам вітчизняних електростанцій. Ось тільки хиткі аргументи слідчих не підтверджуються ні думкою експертів, ні практикою. Три партії "непридатного" вугілля вже успішно спалені на державних ТЕС", - йдеться в статті.

"Бентежить не стільки непатріотичність українських прокурорів, скільки їх готовність виконати будь-яке розпорядження вищестоящих інстанцій. Схоже, переможцем у цій ситуації знову може стати Росія і бандформування, що захопили частину території Донбасу", - пише автор матеріалу.

Як повідомлялося раніше, спожите в Україні в листопаді вугілля на 80% було імпортним. У листопаді Україна виявилася майже повністю залежною від поставок енерговугілля з-за кордону. Лише п'ята частина використаного палива була українського походження.

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...