Топ Новини

Пересівати озимі необхідно на 8% площ

12 лютого 2013 в 12:24

Тепла і волога зима привела до покращення ситуації з озимими. Зима практично закінчилася, а у березні катастрофічні умови для озимини не складалися ніколи.

Площа пересіву озимих культур в Україні цього року складе близько 8%, вважає начальник агрометеорологического відділу Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

"Враховуючи результати відрощування монолітів, і погодні умови, ми можемо оголосити свій прогноз, що площа пересіву озимих навесні не перевищить 8%", - сказала вона на міжнародній конференції в Києві.

Адаменко зазначила, що погодні умови кінця лютого і у березні вже не зможуть істотно вплинути на стан озимини. За словами експерта, метеорологи не очікують будь-яких погодних катаклізмів.

"Зима практично закінчилася, а у березні катастрофічні умови для озимини не складалися ніколи", - зазначила вона.

Адаменко очікує, що погодні умови надалі будуть сприяти поступовому виходу озимих з зимівлі. Крім того, вона вказала на достатню кількість вологи у ґрунті, що також сприятливо впливає на розвиток посівів.

За її словами, в Україні є передумови для ранньої сівби ярих культур.

При цьому Адаменко нагадала, що озимі культури в Україні увійшли в зиму на 80% площ в хорошому і задовільному стані. При цьому тепла і волога зима привела до поліпшення ситуації.

Як повідомлялося з посиланням на Державну службу статистики, Україна під урожай 2013 року засіяла озимими на зерно і зелений корм 9,2 млн га, що на 2,5% менше, ніж під урожай 2012 року.

Площі під озимими зерновими склали 8,1 млн га, скоротившись на 3,5%. Посіви озимої пшениці зменшилися на 0,2% - до 6,7 млн га, жита - на 4,3%, до 0,3 млн га, ячменю - на 19,5%, до 1,1 млн га.

У той же час ріпак під урожай-2013 посіяний на 1,03 млн га (на 7,2% більше).

У середньому в Україні за останні роки, за оцінками експертів, пересівається близько 15% озимих.

Читайте також:

Тепла погода на півдні України може нашкодити озимим

Врожайність ранніх зернових у Криму виявилась у два рази нижчою, ніж в минулому році

Мінагропрод оцінив втрати аграріїв від посухи в 13,6 млрд грн

Озимі в Україні загинули на 2,25 млн га

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Теги зерно
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...