Топ Новини

Перемовини щодо газу збільшили ризик дефолту України, - Bloomberg

22 лютого 2012 в 13:04
Перемовини щодо ціни на російський газ накрутили кредитні ризики України - закордонні інвестори стурбовані зростаючим боргом держави і передрікають країні дефолт.
flagukraine_vozdushnie_shari_nezavisimost-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Спроби України домовитися про зниження ціни на російський газ настільки схвилювали інвесторів, що кредитні ризики країни вперше за 2 роки перевищили аргентинські.

Як пише Bloomberg, ці чинники посилили побоювання інвесторів щодо того, чи зможе Україна цього року впоратися з держборгом в ,9 млрд.

За даними CMA (компілює ціни дилерів на приватних ринках), вартість страхування українського державного боргу по відношенню до неплатників протягом п'яти років з використанням кредитних дефолтних свопів зросла за останні 6 місяців на 271 базовий пункт до позначки у 797 пунктів. Для порівняння, показник Аргентини дорівнює 768 пунктам.

Таким чином, серед тих країн, за якими спостерігає Bloomberg, в Україні найбільш вірогідний дефолт, за винятком, зрозуміло, Греції, рейтинг якої було сьогодні знижено до переддефолтного.

Незважаючи на те, що Україна зіткнулася зі збільшенням фінансового розриву у поточних операціях, уповільненням економічного зростання і обмеженим доступом до світових ринків капіталу, президент Віктор Янукович відмовився підняти тарифи на газ для населення, як того вимагає МВФ. Ці заходи є одними з обов'язкових вимог фонду для виділення Україні фінансової допомоги на ,6 млрд.

«Це питання готовності заплатити за економіку політичну ціну. Необхідно розуміти, що скептичне ставлення до України значно посилиться без відновлення виплат МВФ», - вважає фахівець з управління боргами на ринках Raiffeisen Kapitalanlage у Відні Рональд Шнайдер.

Нагадаємо, ще восени 2011 року глава НБУ Сергій Арбузов в ексклюзивному інтерв'ю ZN.UA повідомив, що Кабмін виконав практично всі умови угоди з МВФ, окрім підвищення тарифів на газ. Як висловився тоді Арбузов, різке підвищення тарифів для уряду буде рівносильним політичному самогубству.

Читайте також:

Топ-12 ризиків для економіки України у 2012 році


S&P покращило оцінку ризиків банків України до рівня Венесуели і Камбоджі

S&P переглянуло рейтинги України

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...