Топ Новини

Печерський суд заборонив державі стягувати з нафтогазової компанії JKX ренту вище 28%

19 червня 2015 в 09:27

Український суд ввів у дію рішення арбітра міжнародного Стокгольмського суду.

JKX Oil
jkx.co.uk

Печерський районний суд Києва заборонив державі стягувати з СП "Полтавська газонафтова компанія" (належить JKX Oil&Gas Plc) ренту за видобуток газу на рівні вище 28%.

Відповідне рішення від 8 червня 2015 року оприлюднена в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Таким чином, імплементовано рішення надзвичайного арбітра Торгової палати Стокгольма від 14 січня 2015 року за позовом JKX Oil&Gas Plc до України (за повідомленнями ЗМІ, компанія підконтрольна Ігорю Коломойському).

"Цей наказ (про застосування ставки ренти не вище 28% - ред.) застосовується від дати його прийняття і до визначення забезпечувальних заходів основним складом арбітражного суду Стокгольма – ред.) по зазначеній справі", - йдеться в документі.

У середині лютого нафтогазова компанія JKX Oil&Gas Plc ініціювала позов проти України, вимагаючи компенсації більш ніж $ 180 млн.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин раніше скептично оцінив судову перспективу позову компанії JKX, яка оспорює високу рентну ставку на видобуток газу в Україні.

Верховна Рада в 2014 році тимчасово підвищила ренту на видобуток газу до 55% з 28% (при видобутку з глибини до 5 км), потім продовжила дію норми на 2015 рік.

 

Довідка ZN.UA

Незалежна нафтогазодобування в Україні налічує вже 20 років. Першою приватною компанією стала "Полтавська газонафтова компанія", на 100% дочірнє підприємство британської JKX. Незважаючи на величезні труднощі (у компанії кілька разів намагалися забрати права на розробку родовищ), ПГНК виявилася дуже успішним проектом. Вона працює в основному на старих родовищах, але це не завадило їй налагодити ефективну видобуток і на довгі роки стати найбільшою приватною видобувною компанією.

Сьогодні "Полтавська газонафтова компанія" веде видобуток на шести родовищах у Полтавській області. За останні роки обсяги видобутку значно знизилися: газу - з 450 млн кубометрів в 2009 р. до 222 млн в 2013-м, нафти - з 250 тис. т в 2007 р. до 60 тис. у 2013-м. Тим не менше компанія залишається одним з лідерів галузі, і її досягнення не залишилися непоміченими.

У 2007 р. бізнесмен Ігор Коломойський почав скуповувати акції британської JKX; сьогодні Eclairs Group Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова володіє блокпакетом JKX. Ще 11,45% акцій належить Glengary Overseas Limited Олександра Жукова. Також зазначимо, що на початок березня 2013 року ще 5,8% акцій британської компанії JKX володів НАК "Нафтогаз України".

Нагадаємо, як повідомляло раніше ZN.UA, наприкінці січня три кіпрські компанії - міноритарії напівдержавної "Укрнафти", вимагали від держави Україна відшкодування нібито $ 5 млрд збитку - в якості компенсації за дії уряду і головного акціонера компанії - НАК "Нафтогазу України".

 

За матеріалами: DT.UA
Теги JKX Oil
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...