Парламентська більшість дозволила оренду морських причалів на 49 років

17 травня 2012 в 09:24
Новий закон дозволяє оренду чи концесію портових причалів на термін до 49 років.
port_morskoy_odessa_DSCF6087_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Верховна Рада в четвер, 17 травня, прийняла закон «Про морські порти». За відповідний урядовий законопроект № 9712 у другому читанні і в цілому проголосували 248 народних депутатів парламентської більшості.

Закон гарантує право приватної власності на внесені до Реєстру гідротехнічних споруд причали, побудовані за рахунок приватних інвестицій до набуття чинності цього закону, а також нові причали, побудовані за рахунок приватних коштів.

Відповідно до закону, будівництво причалів державної форми власності за рахунок приватних коштів, відповідно до світової практики, буде здійснюватися на компенсаційній основі.

Закон передбачає можливість відчуження земельних ділянок, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для розвитку або будівництва нових морських портів.

Крім того, закон закріплює можливість продажу на конкурсних засадах цілісних майнових комплексів держпідприємств і 100% публічних АТ, створених в процесі корпоратизації на базі цехів, виробництв, ділянок, інших підрозділів держпідприємств - морських портів, до складу яких входять всі види майна, призначеного для їхньої діяльності . При цьому умови конкурсу можуть передбачати оренду переможцем земельних ділянок під об'єктами на термін до 49 років.

Закон також визначає порядок залучення приватних інвестицій в об'єкти портової інфраструктури на основі окремих договорів концесії, договорів про спільну діяльність, оренди та інших видів державно-приватного партнерства.

Читайте також:

Провладні депутати разом з БЮТ і НУ-НС блокують Раду

Порт «Південний» під Одесою прийняв найбільше судно, яке коли-небудь заходило в Чорне море

Глава Одеського порту подав у відставку

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...