Топ Новини

Оцінку української ГТС, швидше за все, довірять компанії Ernst&Young, - експерт

26 березня 2012 в 11:40
З трьох компаній, допущених "Нафтогазом" до фінального етапу конкурсу з обрання оцінювача газотранспортної системи (ГТС) України, найбільші шанси має «Ернст енд Янг», що входить до "великої четвірки" світових аудиторів. У двох інших претендентів є певні проблеми з документацією, і їхнє обрання може поставити під сумнів результати оцінки.

Найбільш вірогідним переможцем другого етапу тендерних торгів на вибір оцінювача української ГТС може стати ТОВ «Ернст енд Янг» (Ernst&Young, Київ).

Таку думку у коментарі ZN.UA висловила Людмила Симонова, директор і власник приватної компанії "Томас&Симонова", чия пропозиція була відхилена «Нафтогазом» на першому етапі конкурсу.

Нагадаємо, що учасниками 2-го етапу тендеру стали три компанії: дві з них зареєстровані в Україні - ТОВ «Бейкер Тіллі Україна ЕК» (Baker Tilly Ukraine) з ціною пропозиції 4,1 млн грн, компанія «Дафф Енд Фелпс» (Duff&Phelps, США) з ціною пропозиції 4,4 млн грн і ТОВ «Ернст енд Янг» (Ernst&Young) з ціною пропозиції 5,92 млн грн.

За словами Симонової, з цих трьох компаній у двох - «Бейкер Тіллі Україна ЕК» і «Дафф Енд Фелпс» - є певні проблеми з документацією, що може перешкодити їм виграти торги. А у «Ернст енд Янг» - найбільша цінова пропозиція.

Зокрема, звертає увагу Симонова, компанія "Дафф енд Фелпс" не має сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, бо під час розкриття тендерних пропозицій у списку документів, поданих учасниками, такий документ не було названо. «Обрання цієї компанії як оцінювача може поставити під сумнів результати оцінки, оскільки відповідно до ст.8 закону "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність": оцінка, виконана суб'єктами, які не є суб'єктами оціночної діяльності, визнається недійсною», - говорить експерт.

Що стосується "Бейкер Тіллі Україна ЕК", то, за її словами, деякі спостерігачі відзначають, що документація цієї компанії не була належним чином прошита і була відсутня печатка із зворотного боку її документації, що є порушенням вимог тендерної документації. Крім того, зазначає Симонова, сертифікат суб'єкта оціночної діяльності ця компанія отримала 9 вересня 2011 року, а тому наявність достатнього досвіду оцінки у нафтогазовій галузі в Україні у цього підприємства «є малоймовірною».

Таким чином, зазначає Симонова, якщо ці дві вищезгадані компанії будуть виключені з подальшої участі, то залишиться лише ТОВ "Ернст енд Янг", яке є частиною аудиторської компанії Ernst&Young, що входить до так званої «великої четвірки» світових аудиторів. При цьому компанія працює в Україні давно (щодо оцінки майна - з 2004 року), має сертифікат суб'єкта оціночної діяльності, великий штат співробітників і всі можливості для залучення висококваліфікованих фахівців, як в Україні, так і з інших регіонів.

На питання ZN.UA, чому так мало компаній захотіли позмагатися за проведення оцінки ГТС (НАК розсилав пропозиції для учасників зі світовими брендами, такими як KPMG, Deloitte&Touche і PricewaterhouseCoopers, дві з яких мають сертифікати суб'єктів оціночної діяльності та могли б взяти участь у цій закупівлі ), директор "Томас&Симонова" висловила думку, що, швидше за все, інших потенційних учасників відлякали не дуже чіткі, погано прописані умови тендерної документації, незрозуміла можливість участі нерезидентів, відсутність виду вартості, що необхідно визначити і списку активів тощо.

Нагадаємо, що раніше заступник голови НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявив, переможець буде визначений у найближчі кілька годин. "Робота тендерної комісії може закінчитися через годину, дві, п'ять... Це залежить від запропонованих умов", - сказав він. При цьому заступник глави "Нафтогазу" зазначив, що найбільш вагомим критерієм відбору переможця є ціна, проте комісія буде враховувати також й інші фактори.

Читайте також:

«Нафтогаз» почав підготовку до продажу ГТС

Ринкова вартість української ГТС складає 61 млрд доларів

У відділенні ГТС від газовидобутку Україна вирішила піти найрадикальнішим шляхом

Янукович: Здавати в оренду ГТС ніхто не буде

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...