Основним об'єктом інтересу європейських інвесторів залишаються українська енергетика і сільське господарство

29 квітня 2012 в 12:42
Зарубіжні компанії виявляють великий інтерес до різних галузей української економіки. Проте потенційних інвесторів відлякують корупція і бюрократія.
gas_gaz_gts_4.jpg
naftogaz.com

 

Інвестори з країн Євросоюзу і Туреччини виявляють великий інтерес до української енергетики, сільського господарства, банківської сфери, транспорту. Закордонним компаніям заважають зарегульованість української економіки, корупція та бюрократія.
 
Про це в ексклюзивних коментарях DT.UA повідомили представники дипломатичних відомств Великобританії, Франції, Німеччини, Румунії, Туреччини та Польщі.
 
Британський посол Лі Тернер нагадав, що Великобританія є одним з найбільших інвесторів в Україну, більше 100 компаній якій працюють на українському ринку, причому деякі з них присутні тут вже більше десяти років.
 
За словами Тернера, «зростаюче число британських фірм продовжує виявляти цікавість до входження на українські ринки, зокрема, в таких секторах, як нафта, газ, енергетика, сільське господарство, фінансові та інші професійні послуги, роздрібна торгівля». «Я завжди говорю британським бізнесменам, що в Україні є прекрасні можливості, якщо у них є рішучість і якісні товари та послуги. Безумовно, тут можна отримати прибуток», - розповів дипломат.
 
 
«У вашої країни величезний потенціал, - вважає посол Франції Ален Ремі. - У неї багато плюсів - ресурси, утворена робоча сила. Дуже багато французькі фірми готові і чекають можливості інвестувати в Україну. Члени Французької федерації роботодавців, які побували тут торік, мають намір приїхати ще раз і в цьому. Наш бізнес цікавить сільське господарство, банківська сфера, ритейл, виробництво будматеріалів, продаж автомобілів та багато іншого».
 
«Німеччина - другий за значенням партнер Україна в зовнішній торгівлі і головний зарубіжний інвестор вашої країни. Це свідчить про те, що, незважаючи на багато проблем, німецькі фірми все ж знаходять можливість здійснювати тут свою діяльність. Вже давно всі вивчили фразу «Україна має величезний потенціал», - підтверджує і посол ФРН Ганс-Юрген Гаймзет. - Це справді так, і тому в країні справи загалом-то йдуть більш-менш добре. Але далеко не так, як це могло бути. Проблеми та перешкоди, що стоять перед бізнесом, - одна з причин, чому українська економіка, якщо говорити про динаміку її розвитку, значно відстає від своїх можливостей ».
 
Посол Румунії Корнел Іонеску повідомив, що присутність і інтереси румунського бізнесу в Україну стали в останні роки все більш відчутними, зокрема в 2011 році, про що свідчить активізація торговельно-економічних відносин і подолання психологічного порогу в 2 млрд доларів товарообігу.
 
«Двосторонні торговельно-економічні обміни мають великий потенціал, який все ще недовикористаний у відносинах між Румунією та Україною. Наприклад, енергетична безпека є однією зі сфер інтересів співробітництва в контексті диверсифікації джерел і маршрутів поставок енергоресурсів в Європу. У цьому зв'язку хочу згадати інтерес румунських компаній до розвідки та експлуатації вуглеводневих родовищ в Україну або їх участь у модернізації української газотранспортної системи у бік Європи», - зазначив Іонеску.
 
Основні проблеми в Україну у бізнесменів з різних країн, включаючи і українських, одні й ті ж. Їх перерахував керівник відділу сприяння торгівлі та інвестиціям посольства Польщі Анджей Грабовскі: це надмірна зарегульованість української економіки і бюрократія, неефективна судова система, мінливість законодавства і суб'єктивний підхід чиновників до його інтерпретації, а також корупція.
 
Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Тетяни Силіної та Володимира Кравченка «Kniga zhalob i predlozhenii».
 
Читайте також:
 
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...