Основним інвестором будівництва LNG-терміналу в Україні може стати Enagas

8 листопада 2012 в 17:01
Частки Enagas і держави Україна в консорціумі з будівництва терміналу можуть розподілитися в співвідношенні 75% на 25% відповідно.
lng.jpg
seanews.com.tr

Іспанська компанія Enagas S.A. може виступити в якості основного інвестора будівництва терміналу з регазифікації зрідженого газу (LNG-термінал) в Одеській області, повідомив журналістам куратор проекту Віталій Дем'янюк у Києві у четвер, 8 листопада.

"На першому етапі Enagas може взяти участь у проекті в якості основного партнера держави", - сказав він.

Дем'янюк уточнив, що при цьому частки Enagas і держави в консорціумі з будівництва терміналу можуть розподілитися в співвідношенні 75% на 25% відповідно.

"Надалі розподіл часток може істотно змінитися - це нормальна європейська практика", - сказав він

Куратор нацпроекта уточнив, що в подальшому до складу консорціуму можуть увійти також інші гравці. На приклад, інтерес до участі в проекті проявляють корейська компанія Kogas, американська Excelerete Energy і одна з катарських компаній.

Дем'янюк також повідомив, що ДП "LNG-термінал" на сьогодні веде переговори з вісьмома компаніями про постачання газу на майбутній термінал. Серед них, зокрема, Total, BP, британська BG Group, Kogas, іспанська Gas Natural і американські компанії.

"На 1 січня 2015 року, коли закінчиться перший етап будівництва, ми повинні мати підписані контракти (на постачання газу - ред.)", - резюмував куратор нацпроекта.

Як повідомлялося, будівництво LNG-терміналу в Україні розділене на два етапи. На першому етапі (запуск - 2016 рік) буде задіяно судно-термінал потужністю 5 млрд куб. м газу в рік. На другому етапі (запуск - 2018 рік) буде побудований наземний термінал потужністю 10 млрд куб. м газу в рік.

У рамках першого етапу будуть проведені днопоглиблювальні роботи (за рахунок коштів, залучених ДП "LNG-термінал" під державні гарантії, вартість - EUR121 млн), побудовано з'єднання з газопроводом високого тиску (за кошти ДК Укртрансгаз ", вартість менш EUR113 млн) встановлено орендоване судно-термінал.

На другому етапі буде побудований наземний термінал за кошти консорціуму інвесторів, вартість - EUR735 млн).

Проект передбачає будівництво СПГ-терміналу в районі м.Южний поруч з нафтовим терміналом ПАТ "Укртранснафта" і МТП "Південний".

Enagas SA, найбільший гравець на газовому ринку Іспанії, експлуатує мережу газопроводів, а також ряд LNG-терміналів у цій країні.

Excelerete Energy відкрила свій перший LNG-термінал у 2005 році. На сьогодні управляє 11 терміналами по всьому світу, ще 15 терміналів перебувають на різних етапах будівництва.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів має намір надати державні гарантії на суму до 2 млрд 305 млн грн з метою залучення державним підприємством «LNG-термінал» кредитів.

Читайте також:

«Газпромбанк» зацікавився українським LNG-терміналом

Словаччина допоможе Україні майже наполовину знизити залежність від російського газу

Україна розробляє оптимальний маршрут поставок газу з Європи

Туреччина погодилася пропускати через свої протоки танкери зі скрапленим газом для України

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...