Топ Новини

«Ощадбанк» випустить іпотечні облігації на півмільярда

9 жовтня 2011 в 20:37
Державний "Ощадбанк" має намір до кінця року випустити іпотечні облігації на півмільярда.
oshchadbank_DSC5554_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Про це повідомив голова правління «Ощадбанку» Сергій Подрєзов під час круглого столу «Відновлення житлового кредитування: чи можна зробити іпотеку доступною?», проведеного за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і «Дзеркала тижня. Україна».
 

«Перший обсяг буде до 500 млн. Наш портфель - це близько 2-3 млрд іпотечних кредитів - стандартних, позитивних, за якими все сплачується, і немає ніяких проблем. Ми почнемо з малого», - розповів голова «Ощадбанку», додавши, що навіть у нинішній непростий час такі облігації повинні бути привабливими для ринку, особливо якщо з боку регулятора - НБУ - будуть ті чи інші преференції.
 

За словами C.Подрєзова, головна мета запланованого випуску - забезпечити ринок інструментом (іпотечними цінними паперами - ред.), при цьому «він ні в якому разі не буде конкурувати з ОВДП або з паперами ДІУ, ми повинні доповнювати один одного».
 

«На сьогоднішній день такий інструмент, як іпотечні облігації, практично відсутній. Наскільки я знаю, свої останні облігації ДІУ вже погасила. Хоча маса прикладів з європейської практики свідчить, що практично 30-40% іпотечних кредитів профінансовано за рахунок облігацій», - розповів голова «Ощадбанку».
 

Також він повідомив, що для першої емісії іпотечних цінних паперів знадобиться трохи більше часу, ніж спочатку передбачалося, але «в цілому готовність - на 95%, і наша робота йде до того, щоб до кінця року все-таки затвердити статут нового підприємства. Залишилася справа за малим - зареєструвати у Комісії з цінних паперів капітал і почати працювати».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...