Опозиція: Проект Кабміну щодо ГТС - держзрада і крадіжка державної власності

27 квітня 2013 в 16:47

В опозиції закликали не допустити прийняття законопроекту про приватизацію "Нафтогазу" і оренду ГТС: передача Росії української "труби" поставить жирний хрест на будь-яких кроках України в енергетичній незалежності.

газотранспортная система, ГТС, труба gas
Азарова звинуватили в спробі розпродати енергетичну галузь країни

Опозиційні сили гостро розкритикували поданий урядом законопроект, яким пропонується дозволити приватизацію "Нафтогазу", його дочірніх підприємств, а також оренду ГТС і підземних газосховищ.

"Уряд хоче приватизувати, а точніше - вкрасти об'єкти державної власності - газотранспортну систему, видобувні підприємства нафти і газу і газосховища", - заявив глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк перед початком акції "Вставай, Україно!" в Сумах, цитує прес-служба партії.

За словами Яценюка, опозиція наполягатиме на тому, що цей закон є неприйнятним. "Це не що інше, як крадіжка державної власності", - підкреслив він.

"Мова зараз навіть не йде про приватизацію ГТС - говориться про те, що вони хочуть через рішення Кабінету міністрів або собі передати цю ГТС, або передати її сусідній державі без будь-якого конкурсу, без будь-якої відкритої процедури", - додав Яценюк.

Цю позицію розділяють також ВО "Свобода" і "УДАР". Як зазначили в прес-службі партії Віталія Кличка, законопроектом про реформування "Нафтогазу" Кабмін відкриває дорогу до ручного управління ринком і закладає основу для розпродажу енергетичної галузі країни.

"Крім того, це суперечить чинному законодавству, яке забороняє здачу в оренду стратегічних підприємств, у першу чергу - ГТС. Примітно, що, на думку уряду, приватизація енергетичної галузі нібито "не містить ризиків корупції та не вимагає обговорення з громадськістю", як це зазначено в пояснювальній записці до законопроекту", - зазначив заступник голови партії Віталій Ковальчук.

У "Свободі" розцінили ініціативу уряду ще більш безкомпромісно - як державну зраду.

"Після багатьох місяців спекуляцій з приводу ГТС режим Януковича офіційно підтвердив своє бажання відмовитися від контролю над українською ГТС на користь Кремля, тим самим здійснивши державну зраду, оскільки передача РФ української ГТС поставить жирний хрест на будь-яких кроках України до енергетичної незалежності. Це пряма зрада національних інтересів, а всі ініціатори цих законодавчих змін, як і всі ті, хто своїми голосами у Верховній Раді підтримає цей законопроект, є державними зрадникам", - сказано в заяві партії.

"Цей законопроект пропонує широкий спектр варіантів передачі Росії контролю над українською ГТС – від оренди до безкоштовної "приватизації", використовуючи спеціально підготовлений під це "міжнародний договір", при чому остання схема більше нагадуватиме сплату малоросійськими холопами данини московській орді", - додали в "Свободі".

У зв'язку з цим партія закликала всі політичні сили, які усвідомлюють загрозу, яку становить ця законодавча ініціатива, об'єднати зусилля і не допустити прийняття даного законопроекту в парламенті.

Читайте також:

Кабмін просить Раду дозволити приватизацію "Нафтогазу" і його "дочок", а також оренду труби і сховищ

Шура, пиляйте труби - вони золоті!

Українську газову трубу віддадуть у приватні руки за "чисто символічну" суму

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • прадід 27 апреля, 20:19 Приватизувати не означає вкрасти, а залишити у державній власності означає й надалі мати можливість розкрадати доходи від використання НІЧИЄЇ власності. Всім покупцям, які отримують російський газ із української ГТС, треба узгодити єдину ціну газу на східному кордоні України з Росією і державам ЄС треба платити за транзит через Україну безпосередньо Україні. Зберігають успадкований від СРСР порядок експорту російського газу через неросійський кордон України з ЄС українські та російські злодії, які "пасуться на трубі", на захмарній ціні газу тільки для України, на мізерній оплаті Росією транзиту через Україну та на безоплатному міжсезонному збереженню російського газу в українських підземних газосховищах. Узгоджувати відкати за злодійське збереження діючого експорту через несвій кордон постійно мотається в Росію п.Бойко... Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...