Оператори ринку нафтопродуктів побоюються дестабілізації ринку через обмеження НБУ

Поділитися
Оператори ринку нафтопродуктів побоюються дестабілізації ринку через обмеження НБУ 85% поставок нафтопродуктів в Україну здійснюються за імпортом, і альтернативи цьому немає © kremenchug.ua
Асоціація українських операторів ринку нафтопродуктів має намір звернутися до НБУ з проханням вивести з-під дії постанову регулятора.

Запроваджені Нацбанком обмеження авансових платежів за імпортними контрактами на суму понад $ 50 тисяч і необхідність акредитивної форми розрахунків при здійсненні платежів понад $ 500 тисяч призведуть до зриву діючих контрактів на поставку нафтопродуктів і до виникнення дефіциту палива, вважають оператори ринку.

Як зазначають в Асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України", на сьогоднішній день близько 85% поставок нафтопродуктів в Україну здійснюються за імпортом, і альтернативи цьому немає.

"У випадку з імпортерами нафтопродуктів підозри Нацбанку з приводу виведення валюти з країни позбавлені підстав, оскільки контрактування відбувається за відкритим міжнародним котируванням, а адекватність контрактів і цін перевіряється уповноваженими банками, Фіскальною службою України в особі митниці. Завищення закупівельних цін позбавлене сенсу, оскільки це автоматично призводить до збільшення суми ПДВ, що сплачується на митниці авансом", - заявив президент Асоціації Леонід Косянчук, слова якого наводить прес-служба організації.

Неможливими до виконання вважають в Асоціації вимоги НБУ ще й тому, що в Україні немає банків, акредитиви (гарантії) яких будуть визнані зарубіжними банками і постачальниками. Якщо ж мова йде про отримання акредитива в закордонному банку, то ця процедура може зайняти кілька місяців і, враховуючи преддефолтный рейтинг України, навряд чи увінчається успіхом.

У зв'язку з цим Об'єднання має намір звернутися до НБУ з пропозицією вивести з-під дії постанову про операції з імпорту нафтопродуктів, як товарів критичного імпорту, "від наявності яких на українському ринку залежить нормальне функціонування країни".

"У світлі останніх рішень НБУ ми змушені вести мову не стільки про ціну, скільки про наявність палива як такого. Якщо не вжити необхідні коригування, брак продукту почне відчуватися вже на початку березня, а ціни отримають новий імпульс до зростання", - заявив Косянчук.

Як писав тижневик "Зеркало недели. Украина", 85% нафтопродуктів купується не за офіційним, а за комерційним курсом, який до третьої декади січня вже був на 30% вище, ніж в задзеркаллі НБУ. "І як повинні вести себе ціни на заправках, якщо закупівельні/світові ціни впали вдвічі, але гривень на їх придбання вже потрібно більше, ніж рік тому? Становище, в якому опинилися постачальники нафтопродуктів, сьогодні багато хто вже порівнюють з періодом "кривавого режиму", - пише Сергій Куюн у статті "НБУ проти нафти, або Чому дорожчає бензин".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі