Топ Новини

ООН прогнозує зростання світової економіки до 3,3% у 2011-му і до 3,6% у 2012-му

27 травня 2011 в 05:23
В оновленому звіті ООН "Світовий економічний стан і перспективи у 2011 році" йдеться, що цього року зростання глобальної економіки збільшиться до 3,3%, а в наступному році воно досягне 3,6%.

"У даний час світова економіка продовжує поступово відновлюватися, проте цей процес відбувається нерівномірно: Китай, Індія та інші країни, що розвиваються, розвиваються інтенсивно і є локомотивом світового відродження, а розвинені країни відстають у цьому процесі", - йдеться у звіті ООН.

Оскільки розвинені країни проводять стриману фінансову політику, щоб уникнути боргової кризи, це буде сповільнювати їхнє економічне зростання у найближчому майбутньому. А країни, що розвиваються, і суб'єкти з перехідною економікою зіграють ключову роль у справі сприяння розвиткові післякризової світової економіки.

Землетруси, цунамі і криза в ядерній енергетиці в Японії підірвали світовий фінансовий ринок, а дестабілізація ситуації в західній Азії і північній Африці призвела до подальшого зростання цін на нафту, також значно подорожчало зерно та інші провідні товари. У зв'язку з цими факторами економічне відродження у світовому масштабі залишається слабким.

За прогнозами авторів звіту, зростання економіки США у 2011-2012 роках складе 2,6% і 2,8% відповідно, а рівень безробіття у 2012 році в середньому знизиться у країні до 8,2%. Через землетруси і цунамі зростання японської економіки складе лише 0,7% в поточному році і досягне 2,8% у 2012 р. Економічне зростання у країнах єврозони цього року в середньому складе 1,6%, причому Німеччині можливо вдасться досягти 2,9% зростання. В інших країнах, таких як Греція, Іспанія, Португалія та Ірландія, де сталася сильна боргова криза, будуть спостерігатися спад або низьке економічне зростання.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...