Топ Новини

Офіси Києва залишилися у трійці найдорожчих у центральній і східній Європі

7 грудня 2011 в 07:20
Київ залишається у трійці міст Центральної та Східної Європи з найвищою вартістю оренди офісів.

У рейтингу міжнародної консалтингової компанії Jones Lang LaSalle Київ другий рік поспіль посідає третє місце серед міст Центральної та Східної Європи за дорожнечею оренди офісів. Максимальні орендні ставки у столиці України за підсумками III кварталу досягали 26 євро/кв. м на місяць, збільшившись за рік на 1,62%. Вище тільки у Москві (74,5 євро) і Санкт-Петербурзі (34,2 євро), пише «КоммерсантЪ-Украина».

У першому півріччі у Києві не було введено жодного офісного приміщення класу А і всього чотири - класу В загальною площею 36 тис. кв. м, відзначають у консалтинговій компанії CB Richard Ellis (CBRE), очікуючи, що за підсумками року буде здано всього 60 тис. кв. м нових офісів - це найнижчий показник за останні вісім років.

Консалтингові компанії очікують, що до кінця року цінова ситуація не зміниться. "Зараз на ринку майже не укладаються угоди. Багато компаній перебувають у положенні невизначеності, адже можлива друга хвиля кризи. Тому активізація угод на ринку очікується не раніше наступного року", - говорить керуючий партнер CBRE Радомир Цуркан.

У 2012 році ситуація може істотно змінитися - очікується введення в експлуатацію близько 250 тис. кв. м офісних площ.

"Минулого року знову активізувалося будівництво, тому в найближчі два роки має бути здано рекордну кількість об'єктів", - відзначала раніше директор департаменту стратегічного консалтингу та аналітики CBRE Марина Крестініна.

Зокрема, відновлено будівництво найбільш масштабних проектів - Gulliver (51 тис. кв. м), 101 Tower (46 тис. кв. м) і "Торонто-Київ" (32,5 тис. кв. м). За оцінками CBRE, орендні ставки в наступному році можуть знизитися на 10%.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...