Обмеження готівкових розрахунків вдарить по конвертаційним центрам

6 серпня 2012 в 12:44
Обмеження сум розрахунку готівкою стане ефективним інструментом у боротьбі проти тіньового ринку готівкової валюти.
dengi_gryvna_grivni_pachki_
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Встановлення граничних сум готівкових розрахунків може істотно звузити тіньовий ринок переведення безготівкових коштів у готівку - так званих конвертаційних центрів. Про це заявили учасники засідання Фінансового прес-клубу, організованого за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Припустимо, що будуть обмеження в 10 тис. грн. Якщо покупка на 30 тис. робиться готівкою, то куди [продавцеві] подіти цю суму? Люди просто самі не будуть брати участь в таких угодах, тому що їм нікуди буде подітися з цією готівкою», - вважає голова правління «Правекс-Банку» Сергій Наумов.

- Нацбанк планує обмежити суму розрахунку готівкою в Україні

За словами голови правління «Укрсоцбанку» Бориса Тимонькіна, сьогодні відмову в магазинах приймати картку для розрахунків вже можна трактувати як сигнал, що торговельне підприємство працює «втемну». «Чому 10% економіки платять 90% податків? Великі підприємства в більшості своїй працюють по-білому і платять 90% податків», - зазначив банкір.

Разом з тим голова правління банку «Фінанси і Кредит» Володимир Хливнюк висловив думку, що дуже швидко вивести «тіньовий» бізнес на «світло» навряд чи вдасться. «Ментально до цього країна не готова. Треба йти шляхом прищеплення культури населенню, підприємцям. Потрібно розуміти, що потрібно домогтися того, щоб хтось контролював витрату коштів, які йдуть до бюджету. Якщо політично переконати людей, що, йдучи з «тіні», ми набуваємо в громадському і соціальному добробуту, то це реально», - переконаний фінансист.

У свою чергу директор генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем НБУ Наталія Синявська підкреслила, що в прийнятому парламентом у першому читанні законопроекті №10656 (щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків) не вказана якась сума, якою могли б бути обмежені готівкові розрахунки. У документі лише сказано про право НБУ ввести її. Але в будь-якому випадку відбутися це може лише після скрупульозного аналізу економічної ситуації в країні.

Читайте також:

НБУ розглядає можливість обмежити обсяги готівкової валюти при розрахунках між фізособами

Нацбанк розповів про переваги відмови від готівки та переходу на "пластик"

Кабмін зобов’язав торгівлю перейти на платіжні картки

НБУ змінює «правила гри» на ринку платіжних систем

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...