Топ Новини

Обмеження готівкових розрахунків сприятиме зростанню економіки і кредитування, - експерт

11 березня 2013 в 15:00

Економісти впевнені, що внаслідок конкуренції за гроші клієнтів банки запропонують досить низькі тарифи за операції з залучення і проведення безготівкових розрахунків.

Внаслідок збільшення частки безготівкових розрахунків банківська система отримає величезний додатковий дешевий ресурс для кредитування економіки. Таку думку висловили експерти під час круглого столу "Розвиток системи безготівкових розрахунків в Україні".

Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру впевнений, що банки запропонують досить низькі тарифи за операції із залучення і проведення безготівкових розрахунків. До цього їх підштовхуватиме конкуренція за гроші клієнтів. За оцінками експерта, ресурсна база банківської системи завдяки обмеженню готівкових розрахунків може збільшитися як мінімум на 10%. "Ще один позитив масових безготівкових платежів - банки отримають дешеві гроші, яких сьогодні у них немає. Крім того, в разі обмеження сум готівкових платежів ми побачимо реальні об'єми вторинного ринку квартир, автомобілів".

Володимир Єременко, координатор комітету з питань банківської інфраструктури і платіжних систем Національної асоціації банків України оцінює приріст ресурсів банків ще оптимістичніше: "Банкіри вважають, що наявність в обороті більше 220 млрд готівкових гривень - це перекіс. Якщо хоч би 10% із загального готівкового обороту перейде в безготівкову форму, це відразу подвоїть залишки коштів на рахунках банків. Це розширить можливості кредитування, що створить можливість зростання економіки: створення нових робочих місць, підвищення зарплат, збільшення податкових надходжень тощо".

У той же час експерти вважають, що Національний банк підійшов дуже м'яко до обмеження готівкових розрахунків. Наприклад, в багатьох країнах Європи діють обмеження в межах 1-2 тисяч євро. Охріменко вважає, що через п'ять років граничний рівень розрахунків готівкою в Україні можна було б ще скоротити із запропонованих зараз НБУ 150 тис грн. до 50 тис грн. У свою чергу Єременко пропонує ще нижчий поріг - 20-30 тисяч.

4 березня Національний банк України опублікував проект постанови "Про встановлення граничної суми готівкових розрахунків". Документ пропонує всі платежі понад 150 тис. грн. проводити виключно в безготівковій формі. Документ стосується операцій фізосіб з підприємствами, а також операцій між фізособами, що підлягають нотаріальному оформленню. Пропозиції до документа регулятор прийматиме до 8 квітня 2013 року.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...