Обама знову закликав до підвищення податків для багатих американців мінімум до 30%

11 квітня 2012 в 06:53
Обама наполягає на тому, що такий крок дозволить зробити систему оподаткування США, яка зараз сприяє мільйонерам, справедливою ​​та неупередженою.
pachka_dollari_.jpg
AMagill, flickr.com

Президент США Барак Обама знову закликав до введення в країні так званого "правила Баффета" - обмеження нижнього порогу податкової ставки для найбільш забезпечених американців, чий річний дохід становить не менше млн, рівнем у 30%, щоб збільшити надходження до бюджету у найближчі роки.

Як пише газета The Washington Post, влада прагне змусити заможних американців віддавати державі більш високу частку своїх доходів, ніж їхні менш забезпечені співгромадяни. Обама наполягає на тому, що такий крок дозволить зробити систему оподаткування США, яка зараз сприяє мільйонерам, справедливою та неупередженою.

Демократи прагнуть збільшити надходження в бюджет на ,7 трлн за наступні 10 років, і введення правила Баффета, названого так на честь мільярдера Уоррена Баффета, дозволить отримати всього млрд з цієї суми. Для порівняння: також внесений президентом на розгляд Конгресу план не продовжувати податкові пільги для осіб з доходами вище 0 тис. на рік, введені президентом Джорджем Бушем, збільшить надходження до бюджету на 0 млрд за 10 років.

Азаров пообіцяв не поширювати податок на багатство на середній клас

Важливим бонусом виступу за підвищення податків на доходи багатих громадян для Б.Обами стала можливість побічно торкнутися питання про статок його найбільш вірогідного опонента на президентських виборах - республіканця Мітта Ромні, зазначає The New York Times. У січні стало відомо, що М.Ромні платить податки за середньою ставкою близько 14%, як і більшість представників американського середнього класу, хоча його річний дохід істотно вище - млн. Окрім того, республіканський кандидат планує продовжити зниження податкового тягаря для мільйонерів, що негативно позначиться як на доходах бюджету, так і на настроях у суспільстві.

Однак, як стверджують політологи, важливо, щоб Б.Обама не допустив підміни понять, оскільки може скластися ситуація, коли правило Баффета буде прийнято, а набагато більш значуще для бюджету скасування бушівських податкових пільг не отримає схвалення.

За даними Білого дому, за останні 50 років середня ставка федерального оподаткування для 0,1% найбагатших американців зменшилася з 51% до 26%, тоді як середній клас віддавав до бюджету в середньому 16% доходів в 2010 році проти 14% в 1960 році .

Правило Баффета не подобається мільйонерам і низці експертів також тим, що воно призведе до підвищення податку на доходи з капіталу, включаючи дивіденди.

Чинне законодавство передбачає різні ставки для "звичайного" доходу (заробітна плата, гонорари тощо) і доходу з капіталу: податкова ставка за "звичайним" доходом становить від 25% до 35%, тоді як верхня межа ставки на доходи від інвестицій - 15 %. Правило Баффета може привести до того, що і доходи з капіталу будуть обкладатися не менш ніж 30%-вим податком.

"Економісти вважають, що правило Баффета є просто нерозумним. Воно всього лише створює обхідний шлях для підвищення податків на капітал", - стверджує старший партнер American Enterprise Institute, що виступає на захист вільного підприємництва, Кевін Хессетт.

Республіканці також заявляють, що правило Баффета підвищить податки на малі підприємства та послабить стимули до створення нових робочих місць в країні.

Читайте також:

Двадцять найбагатших людей втратили за день більше млрд

Мільярдер Уоррен Баффет назвав ім'я наступника

38 американських мільярдерів зобов'язалися віддати половину свого майна на добродійність

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...