Новий варіант законопроекту «Про ринок землі» визначив: максимум 2000 га в одні руки

15 червня 2011 в 10:06
Оновлений проект закону «Про ринок землі», який буде найближчим часом подано до Верховної Ради, визначив максимальну кількість землі, яку може придбати фізична особа. ZN.UA наводить повний текст законопроекту.
zemlya_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Документ у даний час знаходиться на експертизі в адміністрації президента. За інформацією ZN.UA, над законопроектом активно працювали команди міністра сільського господарства Миколи Присяжнюка та голови Нацбанку Сергія Арбузова. Питання про те, ким він буде вноситися до парламенту - президентом, депутатами або Кабміном, зараз дискутується.

Законопроект передбачає, що для Полісся максимальна кількість землі,

яку може придбати фізособа, складе 1500 га, для Лісостепу - 1750, степу - 2100, для Карпатської гірської області - 900 га і Кримської гірської області - 1100 га.

Ще однією істотною зміною у порівнянні з попереднім варіантом законопроекту, оприлюдненим для обговорення на сайті Держкомзему, стало розширення списку можливих покупців. Якщо у попередньому законопроекті на участь у земельних аукціонах могли претендувати тільки фізособи, держоргани і територіальні громади, то тепер до них додалися фермерські господарства.

Разом з тим інші юридичні особи (у тому числі й іноземні), як у першому, так і в другому варіантах до купівлі земель не допускаються.

Окрім того, у законопроекті залишилася десятирічна заборона на зміну цільового призначення землі і податок на перепродаж: 100% від нормативної оцінки землі у перший рік, 90% - другий рік, 80% - третій, 70% - четвертий і 60% - п'ятий.

Такі обмеження, на думку експертів, призведуть до того, що після прийняття Закону основним методом володіння землею залишиться оренда, а не приватна власність.

Джерело ZN.UA у Фонді держмайна поділилося своїми сумнівами щодо законопроекту. Зокрема, на його думку, документ регулює несуттєві питання, які можна було вирішити максимум постановою уряду. До таких питань він відніс проведення земельних торгів, порядок проведення аукціонів, спеціальну підготовку ліцитаторів тощо.

Окрім того, за словами співрозмовника ZN.UA, у документі допущено серйозну помилку — змішано разом землі міські (забудовані) і землі сільгосппризначення. «Діючий поки мораторій стосується тільки земель сільгосппризначення. Землі ж інші - давно обертаються на ринку, як об'єкти нерухомості», - підкреслило джерело.

Лідер партії «Громадянська позиція», голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко раніше заявляв, що вважає передчасним введення приватної власності на землю. На його думку, введення вільного ринку продажу землі з 2012 року призведе до того, що «українські селяни залишаться і без землі, і без грошей».

Нагадаємо, що починаючи з січня 2011 року в Україні проходить громадське обговорення законопроекту «Про ринок землі».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...