Нові герої "офшорного витоку": український мільярдер і грузинський прем'єр

5 квітня 2013 в 17:52

Політики і магнати зі всього світу використовували британські закони і територію для приховування своїх коштів.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів розсекретив прізвища десятків тисяч бізнесменів у більш, ніж 170 країнах, пов'язаних з офшорними компаніями і трастами. У їх списку фігурує і український бізнесмен Дмитро Фірташ. Про це повідомляється на офіційному сайті International Consortium of Investigative Journalists.

Український бізнесмен, за інформацією журналістів, з 2007 року є акціонером і директором в Group DF Limited на Британських Віргінських островах, яка стала холдинговою компанією, що представляє інтереси Фірташа в енергетиці, хімпромі і нерухомості.

Крім того, в списку значиться прем'єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі, який є найбагатшою людиною Грузії, активи якого оцінюються журналом Forbes в більш ніж 5 млрд дол.

Згідно з повідомленням, він був директором компанії Bosherston на Британських Віргінських островах в 2006 році. Згідно з записами BVI компанія, як і раніше існує.

"За звітний період 2011-2012 роки прем'єр-міністр Іванішвілі не був зацікавлений у компанії, яку ви згадали у вашому запиті, і тому не було ніяких зобов'язань повідомляти. Прем'єр-міністр дотримується вимог до звітності, і все робить згідно з законом", - сказав співрозмовник агентства у відповідь на запит журналістів.

Правда, прес–секретар Іванішвілі, коментуючи The Guardian "витік", заявив, що з 2011 по 2012 роки грузинський прем'єр не мав частку в Bosherston Overseas. "Отже, і в декларації вона з'явитися не могла", - заявив представник Іванішвілі.

Також в списку фігурують представники правлячої сім'ї Азербайджану. Президент Азербайджану Ільхам Алієв і його дружина Мехрібан Алієва були директорами Rosamund International Ltd (2003 рік) на Британських Віргінських островах. Їх дочка Арзу Алієва була директором і акціонером компанії BVI Arbor Investments (2008 рік). Друга дочка Лейла Алієва була директором і акціонером LaBelleza Holdings Ltd (2008 рік) і Harvard Management Ltd. (2008 рік) на Британських Віргінських островах.

Крім того повідомляється, що російський мільярдер Михайло Фрідман володіє на Британських Віргінських островах фірмами, які пов'язані з сином шефа зовнішньої розвідки НДР Маркусом Вольфом Францем.

Раніше повідомлялося, серед інших фігурантів списку - спонсор передвиборного штабу і близький друг президента Франції Франсуа Олланда Жан-Жак Огье, екс-міністр фінансів Монголії Байарсогт Сангаджав, а також член королівської сім'ї Кувейту Сабах Джабер аль-Алі АльСабах.

Нинішній витік інформації про клієнтів офшорів - це переломний момент для світової економіки і боротьби з корупцією. Такої думки дотримується The New York Times, що присвятили статтю розслідуванню ICoIJ. "Таємність - головний продукт, яким торгують офшори", - наводить газета думку одного зі своїх співрозмовників-експертів. Так що можна чекати втрати до них інтересу з боку потенційних та існуючих клієнтів - це раз. І бурі громадського обурення - це два.

The New York Times очікує особливого обурення в Європі: уряди велять простим людям затягнути паски, але, як правило, заплющують очі на те, що багатії ухиляються від податків. Як знесилені "стрижкою" рядові кіпріоти або вже не перший рік страйкуючі греки відреагували на новини з офшорів, поки не повідомлялося. А ось британці вже висунули претензії своєму прем'єр-міністрові. "Як Девід Кемерон утримується від сміху, коли закликає G8 змушувати бізнес платити податки? Адже ми дозволяємо Британським Віргінським островам використовувати британські закони і захист Великобританії, щоб засмоктувати мільярди брудних грошей", - обурився член Палати лордів ліберал-демократ лорд Оукешотт.

Витік вже знайшов відгук у Європі. Наприклад, уряд оголосив про намір перевірити більше 100 офшорних компаній, зареєстрованих на Британських Віргінських островах, але що мають відношення до грецьких громадян. Те саме збираються зробити і в Бельгії. Так і в Німеччині надихнулися: "Витік" допоможе боротися з ухилянням від податків", - розповів голова Мінфіну ФРН в ефірі радіо Deutschlandfunk.

Читайте також:

На Заході дивуються, як при такій корупції в Україні ще є гроші в бюджеті

"Землетрус" в офшорах: Західна преса готується розповісти про власників 32 трильйонів доларів

В інтернет "зіллють" дані 100 тисяч власників офшорних рахунків

Україна в 2012 році виплатила "інвесторам" з Кіпру 29,1 млрд грн

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Українці 5 апреля, 21:45 Нарешті хоч хтось почав говорити правду. Якби не було умов для ховання брудних грошей, не було б і стрімкої появи українських мільйонерів та зубожіння і злиднів народу; голодних дітей та бездомних сиріт, і т.д.. Невже ж раніше Лідери демкраїн не знали про це жахливе буття?!!!... Та, краще пізно, ніж ніколи. Успіху в цій боротьбі за Людство. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...