Топ Новини

Нова ціна на російський газ буде набагато нижчою за сьогоднішню, - Клюєв

4 листопада 2011 в 09:31
Україна очікує істотного зниження ціни постачань російського газу за підсумками газових перемовин із Росією, які планується завершити у листопаді цього року, повідомив перший віце-прем'єр Андрій Клюєв.
gas_komforka_11-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Я вас запевняю, що ціна на газ набагато буде нижчою, ніж та, яка діє сьогодні», - сказав він, виступаючи в парламенті у Києві в п'ятницю, 4 листопада.

А.Клюєв уточнив, що в даний час з урахуванням 0 знижки, наданої у 2010 році, ціна російського газу на кордоні з Україною становить 4 за 1000 куб. м.

Перший віце-прем'єр уточнив, що відповідно до діючого контракту російський газ з 1 січня 2012 року може подорожчати до 6 за 1000 куб. м.

За його словами, підсумком перемовин може бути внесення змін до чинного контракту або укладення нового. У той же час він не став конкретизувати, в якому новому діапазоні може бути ціна російського газу.

Перший віце-прем'єр додав, що для інших європейських країн ціна газу на кордоні складає 0-360 за 1000 куб. м, що дає Україні підстави вести перемовини щодо перегляду діючих контрактів.

Росія і Україна у 2009 році підписали довгострокові контракти на постачання і транзит російського газу, згідно з яким ціна на газ встановлюється щоквартально з урахуванням динаміки світових цін на нафту і нафтопродукти. Нова влада України звинуватила колишнє керівництво країни у порушеннях при підписанні цих документів - колишній прем'єр-міністр країни Юлія Тимошенко вже отримала 7-річний термін позбавлення волі за це.

У минулому році нове керівництво країни вже отримало знижку у 0 на тисячу кубометрів в обмін на продовження перебування російського військового флоту у Криму. Цього року Україна почала чергову кампанію з метою домогтися нових поступок у ціні на газ.

За даними НАК «Нафтогаз України», ціна імпортованого держхолдингом до країни російського природного газу в першому кварталі 2011 року склала близько 4 за 1 тис. куб. м, у другому кварталі - близько 7 за 1 тис. куб. м, у третьому - близько 5 за 1 тис. куб. м.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...