Топ Новини

Нова схема Бойка: мільйон тонн нафти, 50 дол з тонни - посереднику

18 травня 2011 в 08:32
Постачання нафти на Лисичанський НПЗ в рамках проекту НАК «Нафтогаз України» зі здійснення товарних інтервенцій на ринку України проходять через ланцюжок посередників, свідчать копії митних декларацій.

30 квітня 2011 року на адресу трейдера ТОВ «Фірма «Інтергал» надійшли перші дві партії загальним обсягом 34 тис. тонн російської нафти.

Продавцем російської нафти є ВАТ «ТНК-ВР Холдинг». Митну вартість заявлено ​​на рівні 784 дол за тонну. Це на 50 дол дорожче, ніж аналогічні ресурси «ТНК-ВР Холдинг», що надійшли у квітні для давальницької переробки на «ЛИНІК» з наступним поверненням нафтопродуктів до Росії, пише OilNews.

Як випливає з митної декларації, «Інтергал» є не єдиним

 посередником у цій операції. Покупцем нафти у «ТНК-ВР Холдинг» виступає фірма Solid Corporation SA (Панама), яка, згідно з документом, потім перепродала дані ресурси «Інтергалу».


Вибір учасника для переробки нафти було зроблено у березні за неконкурентною процедурою «закупівля в одного учасника». Обрана «Нафтогазом» компанія - Лисичанський «ЛИНІК» (ТНК-ВР) - має переробити 1 млн тонн нафти.

Як стверджувалося в об
ґрунтуванні закупівлі, подібна операція повинна була пройти на виконання доручення Кабінету міністрів «з метою збільшення частки нафтопродуктів вітчизняного виробництва на ринку енергоносіїв України та з метою забезпечення стабільного функціонування ринку енергоносіїв».

Учасники ринку відносять «Інтергал» до групи компаній народного депутата Володимира Зубика, до числа яких входить українсько-польське СП «Тайстра». Її «дочка» - «Лівела» - у минулому році здійснювала безподаткове ввезення нафти і нафтопродуктів до України, не сплативши до бюджету близько 3 млрд грн.

Точний розмір збитків НАКу можна буде визначити за підсумками реалізації нафтопродуктів. На даний момент сторони оголосили тільки вартість переробки у розмірі 288 грн за тонну (з ПДВ).

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...