Топ Новини

Нова газова угода може виштовхнути Україну з європейського газового простору

9 грудня 2011 в 13:09
З укладанням нової «газової» угоди Україна-РФ, проект якої зараз розглядається керівництвом обох країн, автоматично припиняється дія всіх міждержавних угод, раніше ратифікованих та імплементованих українським парламентом.
Vistavka__ i_ Gaz_1_11_11-42.JPG
Андрія Товстиженка, ZN.UA

Крім того, планується, що у разі виникнення суперечностей між новим «газовим» договором та зобов’язаннями України за іншими міжнародними договорами (зокрема, за Договором про Енергетичне співтовариство, членом якого Україна стала з 1 лютого поточного року), переважну силу матимуть положення саме нового «газового» договору. Це практично виштовхує Україну з європейського газового простору та ставить хрест на європейській інтеграції нашої держави.

Авторами проекту передбачено, що ця «газова» угода є безстроковою. До того ж встановлюється заборона на її денонсацію. Однак раніше укладені корпоративні контракти від 19 січня 2009 року при цьому не анулюються — просто їх дію буде призупинено з тим, щоб поновити у випадку, якщо «щось або хтось піде не так». Це свідчить про ступінь «взаємної довіри» сторін, що домовляються «за газ». Одночасно цей факт є застереженням для влади України: якщо Київ після її підписання забажає чи навіть тільки спробує «з’їхати» з нової газової угоди з РФ і «Газпромом», то він все одно зобов’язаний буде виконувати попередній «тимошенківський» контракт про купівлю-продаж газу від 19 січня 2009 року. З усіма його ціновими, штрафними та іншими «принадностями».

Відзначимо також, що у проекті угоди про ціну газу взагалі не йдеться. Цим питанням, як і розробкою детальних документів на рівні господарюючих суб’єктів України та РФ займається окрема і ще більш засекречена група експертів.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Алли Єрьоменко.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...