Топ Новини

Нова іпотечно-імпортозамінна держпрограма буде запущена вже у березні

13 лютого 2013 в 16:23

Банки виступлять основними операторами в новій державній програмі - "для того, щоб від цього процесу прибрати чиновників".

zhilie_ipoteka.JPG
Aндрій Товстиженко, ZN.UA

Урядова робоча група на чолі з першим віце-прем'єр-прем'єром Сергієм Арбузовим працює над створенням нової державної програми із забезпечення громадян доступним житлом. Вона повинна скорегувати низку недоліків торішнього 3%-го іпотечного проекту "Доступне житло". При цьому програма буде спрямована у т.ч. на підтримку імпортозамінного виробництва в Україні.

Про це розповіла директор департаменту борговоъ і міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук під час круглого столу "Бюджет і банки: чи може держава допомогти відновити кредитування?", організованого за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"Якщо взяти кілька схем фінансування, як державна гарантія, часткова компенсація і власне надходження позичальника або фінансової установи, тоді спрацює комплексне здешевлення вартості. Сьогодні напрацьовуються саме такі механізми для того, щоб у березні вийти з готовим програмним продуктом", - зазначила представник Мінфіну.

За словами Пахачук, банки виступлять основними операторами в новій програмі - "для того, щоб від цього процесу прибрати чиновників".

"Проекти повинні бути енергетичні, екологічні, вони повинні скорочувати державні витрати в майбутньому, стимулювати розвиток ВВП, створювати робочі місця. Також продукт буде розрахований на імпортозаміщення", - повідомила чиновник Мінфіну.

Пахачук розповіла, що передбачається, зокрема, надання "персональних" кредитів на 2-3 роки для проведення капітальних реконструкцій з точки зору підвищення, зокрема, їхньої енергоефективності,

Разом з тим представник Мінфіну зазначила, що при реалізації відповідних проектів важливе не тільки і не стільки фінансування з боку держави (в минулому році з 1 млрд грн, виділених у бюджеті під проект 3%-ї іпотеки, освоєно лише 300 млн грн), скільки якість розроблених механізмів, які б забезпечили широкий доступ до проектів зацікавлених осіб.

Читайте також:

Кабмін підготував радикальні заходи щодо наповнення бюджету на 2013 рік

ЄБРР значно погіршив прогноз зростання економіки України в 2013 році

Україні не варто боятися імпорту і занадто захоплюватися імпортозаміщенням, - експерти

Імпортозаміщення не буде ефективним без поліпшення бізнес-клімату - ЄБА

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Тетяна 27 февраля, 15:57 Ви не кредитуйте і не плачте, що немає коштів. Нам не потрібні ваші жалюгідні подачки! Ви краще скасуйте купу дозволів на будівництво, за які здираються мільйони в кишені чиновників і за якими треба вибігати сім кіл пекла. Молодь собі сама побудується, і економіка виграє, і села процвітатимуть. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...