Топ Новини

Нобелівський лауреат: Відновлення після кризи 2008 року так і не відбулося

9 вересня 2011 в 07:42
Відновлення світової економіки після кризи 2008 року так і не відбулося, вважає лауреат Нобелівської премії з економіки за 2008 рік, професор Прінстонського університету Пол Кругман.

«Швидше ми маємо справу з капітуляцією перед фактом, що ніякого відновлення після кризи 2008 року насправді немає», - сказав в інтерв'ю «Коммерсантъ Украина», відповідаючи на питання про причини обвалу фондових ринків у серпні 2011 року, зазначивши, що ефект від рішення S & P знизити рейтинг США «якщо і був, то непрямий».

«Починається усвідомлення того, що політика щодо посиленого скорочення бюджетного дефіциту насправді лише гальмує економіку - як у США, так і в Європі. До того ж європейська боргова криза лише продовжує поглиблюватися і тепер зачіпає таких великих гравців, як Іспанія та Італія. Так що песимістичні оцінки подій зовсім не безпідставні», - вважає П.Кругман.

Економіст впевнений, що у сьогоднішньому світі навряд чи існують якісь по-справжньому тихі гавані, і можлива криза торкнеться всіх країн.

«Але ринки дійсно знаходяться в абсолютно іншій ситуації. У них набагато більш явно виражений попит, вони менш обтяжені боргами. Головна небезпека для таких країн в іншому - вони стають привабливим напрямком для гарячих грошей, які хлинуть на ринки, що розвиваються, в пошуках більшої прибутковості, ніж у США чи країнах ЄС з їх майже нульовим зростанням. Але спекулятивний капітал несе і додаткові ризики. У будь-якому випадку ці країни зараз будуть грати роль локомотивів світової економіки, але наскільки стійке їх зростання - велике питання», - вважає економіст.

«Для того щоб ситуація була стійка у глобальному масштабі, лідери ринку, що розвивається, повинні піти на зміцнення своїх валют. Але цей сценарій поки що виглядає малоймовірним, враховуючи їх залежність від експорту», - констатував П. Клугман.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...