Німеччина подолає всі труднощі заради відмови від «брудної» енергетики

Поділитися
© causeyengineering.com
Енергетична галузь в Німеччині переживає нині процес найбільшої перебудови з часів електрифікації. Суспільство в цілому згодне, що відмова від АЕС в Німеччині і перехід від викопних енергоносіїв до поновлюваних джерел енергії в економічному та екологічному відношенні є необхідним кроком.

Відмова від АЕС вдарила по кишені німецьких споживачів електроенергії. Голоси скептиків лунають все голосніше. Втім, високі ціни на електрику не зупинять енергетичну революцію, вважає німецька преса.

Газета Financial Times Deutschland пише, що енергетична галузь в Німеччині переживає нині процес найбільшої перебудови з часів електрифікації. Ще десять років тому навряд чи хтось вірив у те, що повний перехід на відновлювані джерела енергії коли-небудь може стати реальністю. Сьогодні ми знаємо, що такий перехід не просто можливий технічно, але й економічно його можна реалізувати.

Суспільство в цілому згодне, що відмова від АЕС в Німеччині і перехід від викопних енергоносіїв до поновлюваних джерел енергії в економічному та екологічному плані є необхідним кроком.

Однак не проходить жодного дня, щоб прихильники традиційної енергетики не очорняли ці зміни, зводячи всю дискусію виключно до питання про ціну за електроенергію. Відповідальність за підвищення ціни на електрику вони покладають на «зелені» джерела енергії і частково вимагають навіть зупинки центрального двигуна енергетичного перевороту - закону про поновлювані джерела енергії. Дехто навіть дозволяє собі бурчати з приводу «планової економіки» та «державного дирижизму» і вимагає повернутися до вільного ринку і конкуренції.

На перший погляд це звучить логічно. Однак те, що в Німеччині коли-небудь існував відкритий енергетичний ринок з чесною конкурентною боротьбою - не більше ніж ілюзія. Значна частина працюючих сьогодні великих електростанцій була побудована ще в епоху монополізму у сфері виробництва електроенергії. Вони вже практично списані і більше не повинні покривати капітальні витрати. До того ж традиційні енергетичні компанії з самого початку були облагодіяні високими субсидіями - якими частково користуються й досі.

Зміна енергетичної доктрини - правильна ідея, яку підтримує населення Німеччини. Постійні ж нападки на закон про відновлювані джерела енергії є спробою анулювати зміни. При цьому ігноруються і не обговорюються екологічні та економічні шанси такого повороту.

Він означає захист клімату і навколишнього середовища, технологічний прогрес, робочі місця, економічну незалежність, а також створення цінностей в національному і регіональному масштабі. Той же, хто не бажає сприймати ці факти і виступає за скасування закону, діє контрпродуктивно, вселяє невпевненість як в інвесторів, так і в громадян і в кінцевому підсумку гальмує процес.

Тему продовжує Frankfurter Allgemeine Zeitung, відзначаючи, що енергетичний переворот у Німеччині точно не зупинить ціна на електрику. Та й хто серйозно міг розраховувати на те, що революція в енергетиці, яка могла бути викликана і триматися на плаву винятково за допомогою феєрверку субсидій, ніяк не торкнеться споживачів електроенергії та платників податків? Вартість зміни енергетичної доктрини оцінюється в більш ніж 100 мільярдів євро, і ці витрати не завжди лежать на поверхні - вони можуть спричинити нові непередбачені витрати.

Заперечувати той факт, що відмова від атомної енергії є причиною збільшеного навантаження на споживачів струму (і платників податків) є таким самим сумнівним маневром, як і спроба перетворити нову енергетичну доктрину на соціального монстра через високі ціни на електрику. Обидві ці думки відводять від реальних проблем. А шукати проблеми потрібно у протиріччях в законі про поновлювані джерела енергії і недостатньому інвестуванні в енергомережі і традиційні електростанції. !zn

Читайте також:

МЕА: Лідерство у відновлюваній енергетиці буде переходити від розвинених країн до нових гравців

Відновлювана енергетика України: Попелюшка чи Фея?

Німеччина виробила чверть електроенергії з відновлюваних джерел

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі