Топ Новини

Незважаючи на сплату боргу, Росія досі не відновила постачання електроенергії до Білорусі

30 червня 2011 в 06:13
Постачання електроенергії з Росії до Білорусі з нез'ясованих причин досі не відновлено, при тому, що раніше передбачалося відновити їх 30 червня о 00:00 за московським часом. При цьому в "Інтер РАО ЄЕС" поки не змогли назвати причини, з яких не відновлено енергопостачання Білорусі.
electric_electro_electrika_650-430_DSC_4681_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Раніше передбачалося, що російська сторона відновить постачання відразу після отримання другого траншу у 600 млн руб. з погашення білоруської заборгованості. Передбачалося, що швидке відновлення постачань повинно було статися "завдяки злагодженій роботі системних операторів" двох країн. Планувалося організувати перетікання енергії з Росії до Білорусі в обсязі 400 мВт.

Однак, цього не сталося. Ймовірна причина - складність процесу синхронізації енергосистем двох країн, а також виведення з експлуатації білоруською стороною резервних енергопотужностей, задіяних на час відключення російської електроенергії. Процес відновлення злагодженої роботи енергосистем Росії і Білорусі може зайняти до двох днів.

"Інтер РАО ЄЕС" тимчасово припинило постачання електроенергії з 29 червня, оскільки не отримала гроші, які їй з лютого заборгувала Білорусія за електроенергію. Загальна сума боргу Білорусі Росії за постачання електричної енергії склала 1,5 млрд російських руб.

Раніше 9 червня російська сторона вже припиняла постачання електроенергії Білорусі через порушення графіка погашення заборгованості. Згідно з графіком, білоруська сторона повинна погасити заборгованість за березень, квітень і травень трьома траншами до 5 липня.

15 червня концерн "Белэнерго" перерахував перший транш платежу із заборгованості в розмірі 600 млн російських руб., але другий транш знову було затримано. Білоруська сторона запевнила, що гроші на погашення боргу в неї є. Проблема полягає в тому, що через кризу у країні виникли труднощі з купівлею іноземної валюти на біржі, у тому числі і російських рублів.

Російська електроенергія становить близько 15% в загальному балансі енергоспоживання Білорусі.

Також нагадаємо, що Білорусь не отримує електроенергію і з України - з 1 травня. Зазначимо, що донедавна Білорусь була найбільшим імпортером української електроенергії. У листопаді 2010 року слідом за державною "Укрінтеренерго" постачання електроенергії до Білорусі почав "ДТЕК". У січні 2011-го постачання було тимчасово припинено, однак вони поновилися на початку лютого.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...