Не обов'язково чекати закону про фінансові піраміди, щоб посадити організаторів МММ

18 серпня 2012 в 08:41
На думку юриста, класифікувати дії ініціаторів МММ можна було б як шахрайство (стаття 190 Кримінального кодексу України).

Хоча в Україні створення фінансових пірамід не карається законом, організаторів МММ можна притягнути до відповідальності, зокрема. - кримінальної. Таку думку висловив партнер ЮФ «Ілляшев та партнери» Максим Копейчиков під час Фінансового прес-клубу, який 14 серпня провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP) і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

На думку юриста, класифікувати дії ініціаторів МММ можна було б як шахрайство (стаття 190 Кримінального кодексу України).

«Не обов'язково чекати закону «Про фінансові піраміди», щоб запобігти протиправним діянням таких пірамід, як МММ. Якщо є факт заволодіння грошовими коштами шляхом обману або зловживання довірою, аферистів можна притягнути до відповідальності за статтею Кримінального кодексу «Шахрайство», - зазначив адвокат.

- Банки не хочуть допомагати правоохоронцям у боротьбі з МММ

Разом з тим заступник начальника департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС Анатолій Шкаберін підкреслив, що відсутність на законодавчому рівні навіть визначення фінансової піраміди таки не дає можливості правоохоронцям адекватно реагувати на суспільні виклики. Однак, як повідомив представник ДСБЕЗ, МВС розробило проект необхідних змін у законодавство і направило свої пропозиції в Нацкомфінпослуг.

Нагадаємо, що в липні поточного року Нацкомфінослуг оприлюднив проект змін до Кримінального кодексу, яким пропонується доповнити статтю 190-1 позицією, що створення, сприяння діяльності, пропозиція участі, реклами пірамідальної схеми буде каратися громадськими роботами до 240 годин, виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років. Якщо злочин буде скоєно повторно або за попередньою змовою осіб, покарання буде суворішим: виправні роботи на строк від 1 до 2 років, обмеження волі до 5 років або позбавлення волі до 3 років.

Читайте також:

Мавроді створив партію МММ для участі у виборах до Верховної Ради

Мавроді оголосив про створення нової фінансової піраміди МММ-2012

Українській міліції не вдасться залучити Сергія Мавроді за шахрайство

Азаров наказав силовикам очистити Україну від фінансових пірамід

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...