Топ Новини

НБУ ввів обов'язковий продаж валютної виручки експортерами

19 листопада 2012 в 10:02
Національний банк ввів обов'язковий продаж валютної виручки, проте поки не встановив, яку частину експортери повинні будуть продавати на міжбанку, а також безпосередньо самому Нацбанку.
nbuvaluta.jpg
- колаж ZN.UA

Минулого тижня Янукович підписав закон, який дозволяє Нацбанку вводити обов'язковий продаж валютної виручки. НБУ скористався цим правом, однак поки не встановив, яку частину експортери повинні будуть продавати на міжбанку, а також безпосередньо самому Нацбанку.

Національний банк постановою від 16 листопада № 475 встановив вимогу обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті від продажу товарів за зовнішньоекономічними контрактами.

Згідно з постановою, розмір обов'язкового продажу валюти на міжбанківському валютному ринку, в тому числі безпосередньо Нацбанку, буде встановлений окремим розпорядчим документом Національного банку.

Вимога обов'язкового продажу поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи класифікатора іноземних валют (долари, євро та інші тверді валюти) і в російських рублях.

Крім того, цією ж постановою НБУ скоротив термін розрахунків за договорами експорту та імпорту товарів з 180 до 90 днів.

Постанова набула чинності 19 листопада і діятиме протягом шести місяців з моменту набуття чинності.

Нагадаємо, що минулого тижня президент Віктор Янукович підписав прийнятий Верховною Радою закон, який дозволяє Нацбанку вводити обов'язковий продаж валютної виручки.

Читайте також:

НБУ зобов'язав продавати валютні надходження громадян з-за кордону на суму понад 150 тис. грн

Янукович підписав закон про обов’язковий продаж частини валютної виручки

Великі експортери, «притримуючи» долар, впливають на валютний ажіотаж

Екс-заступник голови НБУ: обов’язковий продаж валюти експортерами стабілізує курс

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...