Топ Новини

НБУ відзначив зниження попиту населення на валюту майже втричі

6 грудня 2012 в 14:39
За оперативними даними Нацбанку, чистий попит на іноземну готівкову валюту з середини листопада неухильно знижується. «При збереженні такої динаміки ми валюту ще й купувати будемо», - прогнозує голова НБУ Сергій Арбузов.
arbuzov_1.jpg
Андрія Товстиженка, ZN.UA

Національний банк України констатує, що попит населення на іноземну валюту знизився в 2,7 рази за останні півтора тижні.

«За нашими оперативними даними, чистий попит на іноземну готівкову валюту з середини листопада неухильно знижується. За останні півтора тижні він вже впав у 2,7 рази, повернувшись до червневого рівня. Не виключаю, що при збереженні такої динаміки ми валюту ще й купувати будемо», - розповів в інтерв'ю тижневику «Експерт» глава НБУ Сергій Арбузов.

При цьому він заперечує, що норматив щодо обов'язкового продажу 50% валютної виручки експортерами може привести до зворотного ефекту, а саме до припинення припливу валюти в Україну.

«Не боюся, і є для цього достатні підстави. Обов'язковий продаж валютної виручки - добре відомий інструмент, що сприяє ритмічному надходженню валюти на внутрішній ринок. До нього зазвичай вдаються при тимчасовому погіршенні платіжного балансу. Для України цей інструмент не новий», - додав Арбузов.

Глава НБУ підкреслив, що нормативом щодо обов'язкового продажу валютної виручки експортерами активно користуються країни з вищими суверенними рейтингами, ніж Україна.

Читайте також:

7 грудня міліція почне «ганяти» вуличних валютчиків


НБУ радить збільшити перехідний період введення податку з продажу фізособами валюти

Bloomberg: Хвороблива пристрасть українців до долара заважає економіці України

Україна «споживає» більше третини всієї нової доларової готівки в світі

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...