Топ Новини

НБУ: В Україну зайшло на млрд більше, ніж пішло

7 вересня 2012 в 15:35
Представник Нацбанку заявив, що сьогодні макроекономічних передумов для ослаблення гривні немає, тим більше, що приплив іноземної валюти в Україні позитивний - тобто надходить більше, ніж іде.
dollar_DSC0062_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Чистий приплив валюти в Україну з початку поточного року (січень-серпень) склав майже млрд. Таким чином, в країну більше надходило валюти, ніж виводилося.

Такі дані повідомив директор департаменту аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін.

Про це він сказав на засіданні Фінансового прес-клубу 6 вересня, що організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Представник НБУ також відзначив, що сьогодні макроекономічних передумов для ослаблення гривні немає: рівень інфляції - близький до нуля; економіка демонструє зростання - в II кварталі «плюс» 3%.

Серед визначених ж викликів для стабільності курсу національної валюти представник НБУ назвав зниження доходів експортерів через кризову ситуацію на міжнародних ринках, психологічні настрої населення та бізнесу, а також сезонне зростання попиту на валюту.

Голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькін у свою чергу висловив думку, що нещодавня дестабілізація валютного ринку була обумовлена ​​в т.ч. некоректною поведінкою деяких учасників рику, які, виставляючи на готівковому ринку двосторонні котирування, продавали валюту за завищеним курсом, але не купували її у населення.

Серед інших причин, які розігрівали курс, банкір назвав також традиційне придбання валюти «Нафтогазом» для розрахунків за газ і той факт, що в понеділок (3 вересня) в США був вихідний день, що зменшило пропозицію валюти з боку експортерів.

Читайте також:

У НБУ кажуть, що банки виводять з України зайву валюту

Уряд хоче позичити у населення $ 200 млн під 9,23% річних

Напередодні виборів НБУ спростив ввезення готівкової валюти в Україну юрособами і нерезидентами

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...