НБУ у 2 рази збільшив денний ліміт продажу готівкової валюти в одні руки

13 вересня 2011 в 10:36
Національний банк України (НБУ) затвердив зміни до інструкції про порядок здійснення валютообмінних операцій, збільшивши максимально допустиму суму продажу валюти через касу банку одній особі за один день з 80 тис. грн до 150 тис. грн (в еквіваленті).
obmen_valut_08_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомляється в листі Нацбанку № 29-113/7043, відповідні зміни закріплено постановою НБУ № 278 (документ набуде чинності з 23 вересня, від дня опублікування в "Офіційному віснику України").

Окрім того, НБУ збільшив з 15 тис. грн до 50 тис. грн розмір суми валютообмінних операцій, при здійсненні яких фізособи повинні надавати банкам документи, що підтверджують особу.

"Працівник банку (фінансової установи) зобов'язаний зазначити прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) особи, яка здійснює валютообмінну операцію, у довідках та квитанціях", - йдеться в постанові.

Однак як і раніше, при проведенні операцій на суму понад 50 тис. грн банкам потрібно буде серед іншого зафіксувати серію і номер паспорта та місце проживання фізособи.

Крім того, згідно зі змінами, Нацбанк тепер не зможе диктувати банкам максимальні розміри маржі за операціями на готівковому валютному ринку (відповідний пункт інструкції виключено поправками).

Також, Нацбанк вніс зміни, завдяки яким готівкову валюту можна буде обмінювати в банкоматах (банки отримали право через банкомати здійснювати операції з купівлі у фізичних осіб готівкової іноземної валюти за гривні).

За матеріалами: Ліга:Закон
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...