НБУ та Мінекономіки: Менше споживчих кредитів – менша інфляція

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Обмеження споживчого кредитування може сприяти зменшенню інфляції.

Таку думку висловили директор департаменту управління валютними резервами НБУ Олександр Дубихвіст та директор департаменту макроекономіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі Наталія Горшкова під час круглого столу «Чому економіці досі бракує кредитів?», який провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».

За словами О.Дубихвоста, споживче кредитування стимулює попит на споживчому ринку, а отже, розігріває інфляцію. «Але зараз цей попит не відображає доходи населення, тобто він зростає випереджаючими темпами», - констатував представник Нацбанку.

О.Дубихвіст нагадав, що згідно чинного законодавства, підтримка цінової стабільності є ключовим завданням НБУ. «Якщо бачимо дисбаланс, маємо реагувати в тій компетенції, яка визначено законом», - зауважив нацбанківець.

На думку ж Н.Горшкової, споживче кредитування слід було обмежувати ще в 2006-2007 рр. «Доходи населення сьогодні зростають десь так само, як кінцеві споживчі витрати. Цю паритетність слід витримувати. Не треба створювати дисбаланси, коли споживання зростає, а виробництва, здатного його задовольнити, ще не існує», - наголосила представниця Мінекономрозвитку та торгівлі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі