Топ Новини

НБУ та Мінекономіки: Менше споживчих кредитів – менша інфляція

23 липня 2011 в 10:50
Обмеження споживчого кредитування може сприяти зменшенню інфляції.
dengi_moneti_DSC4648_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Таку думку висловили директор департаменту управління валютними резервами НБУ Олександр Дубихвіст та директор департаменту макроекономіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі Наталія Горшкова під час круглого столу «Чому економіці досі бракує кредитів?», який провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».

За словами О.Дубихвоста, споживче кредитування стимулює попит на споживчому ринку, а отже, розігріває інфляцію. «Але зараз цей попит не відображає доходи населення, тобто він зростає випереджаючими темпами», - констатував представник Нацбанку.

О.Дубихвіст нагадав, що згідно чинного законодавства, підтримка цінової стабільності є ключовим завданням НБУ. «Якщо бачимо дисбаланс, маємо реагувати в тій компетенції, яка визначено законом», - зауважив нацбанківець.

На думку ж Н.Горшкової, споживче кредитування слід було обмежувати ще в 2006-2007 рр. «Доходи населення сьогодні зростають десь так само, як кінцеві споживчі витрати. Цю паритетність слід витримувати. Не треба створювати дисбаланси, коли споживання зростає, а виробництва, здатного його задовольнити, ще не існує», - наголосила представниця Мінекономрозвитку та торгівлі.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...