Топ Новини

НБУ спростить обмін валюти, але паспорт пред'являти все одно доведеться

10 жовтня 2011 в 07:03
Національний банк України (НБУ) обіцяє вже сьогодні спростити правила обміну готівкової валюти. Однак, кардинальних змін у правилах продажу-купівлі очікувати не варто: паспорт все одно доведеться пред'являти.
passport_DSC5788.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомило джерело у Нацбанку, регулятор спростить тільки прийом валюти від населення.

"Клієнтові достатньо буде показати якийсь документ (пред'явлення паспорта, - ред.), не випускаючи його з рук і без зняття ксерокопії документа", - цитує джерело
"Коммерсантъ-Украина".

Одночасно НБУ буде перевіряти банки та агентські пункти на предмет безпідставних відмов громадянам у обміні валюти.

Постанова НБУ №278 припинила скупівлю лише у перші дні. "Більшість клієнтів боялися йти до кіосків тільки перші два тижні після цього. Але потім люди зрозуміли, що такий масив інформації ніяке відомство обробити не зможе, та обсяги операцій відновилися", - сказав начальник казначейства одного з великих банків.

Банкіри прогнозують, що попит на долари почне вщухати до грудня, якщо не буде серйозних коливань і населення побачить стабільність.

За даними НБУ, у перші п'ять днів жовтня сальдо перевищення купівлі валюти населенням над продажем коливалося в межах -78 млн. За словами Ю.Колобова, основний попит на валюту формував тіньовий ринок продажу товарів. Банкіри очікують, що до цього часу чиста купівля населення буде щомісяця становити ,2-1,3 млрд.

Раніше ZN.UA повідомляло, що з 23 вересня купівля-продаж готівкової валюти в Україні у будь-яких кількостях здійснюється тільки за наявності документа, що підтверджує резидентність. При цьому банки зобов'язані брати копії цих документів. Експерти ринку пояснюють такі адміністративні посилення Нацбанку його прагненням вберегти гривню від можливого тиску, пов'язаного з девальваційними очікуваннями населення.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...