Топ Новини

НБУ радить збільшити перехідний період введення податку з продажу фізособами валюти

5 грудня 2012 в 14:03
Розглядається можливість збільшення перехідного періоду введення збору з продажу валюти з 2-х місяців до 3 місяців. Вказаний період призначений для того, щоб люди визначилися, яку кількість валюти обміняти на гривню, а яку зберігати як заощадження.
dollari_12-4.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національний банк України виступає за збільшення перехідного періоду введення збору в Пенсійний фонд з продажу фізичними особами іноземної валюти.

«За ініціативою НБУ сьогодні розглядається можливість збільшення перехідного періоду введення збору з продажу валюти з 2-х місяців до 3 місяців», - розповів голова комітету із запобігання проведенню недобросовісних валютних операцій НБУ Юрій Горшков.

За його словами, зазначений період передбачається для того, щоб люди визначилися, яку кількість валюти обміняти на гривню, а яку зберігати як заощадження.

«Цей період для того, щоб люди могли визначитися, яку частину валюти їм потрібно поміняти на гривню для якихось насущних потреб, а яку - залишити у валюті, наприклад, зберігати на депозиті», - зазначив представник регулятора.

У той же час Горшков зазначив, що НБУ виступає за зменшення до 10% збору до ПФ з продажу фізособами інвалюти.

Нагадаємо, що 16 листопада депутат Верховної Ради, голова комітету з питань фінансів, банківської справи, податкової та митної політики Віталій Хомутинник зареєстрував у парламенті законопроект № 11433, що передбачає введення збору в ПФ з продажу фізособами готівкової валюти в обсязі 15% від суми угоди. У законопроекті був передбачений перехідний період в межах 2 місяців.

3 грудня депутат Верховної Ради Валерій Шаманов (позафракційний) запропонував парламенту ввести збір до ПФ з продажу фізособами готівкової валюти у розмірі 10% суми угоди. Банкіри та експерти зазначили, що такий варіант буде для ринку прийнятним і компромісним.

Читайте також:

Банкіри вважають прийнятним введення 10%-го збору до ПФ з продажу фізособами інвалюти

У Раді зареєстровано нові законопроекти про «валютний» податок

Bloomberg: Хвороблива пристрасть українців до долара заважає економіці України

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...