Топ Новини

НБУ прогнозує позитивне сальдо платіжного балансу у 2012 році на рівні 1 млн

12 вересня 2011 в 09:21
НБУ прогнозує позитивне сальдо платіжного балансу у 2012 році на рівні 761 млн.
_dollari_prishepka.jpg
klient-banking.ru

Як передає кореспондент ZN.UA, про це повідомив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький під час засідання «круглого столу» на тему «Держборг і платіжний баланс: наскільки серйозні загрози для фінансової стабільності без допомоги МВФ?», який провели ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектора» FINREP і «Дзеркала тижня. Україна».

«Подальший наш прогноз щодо платіжного балансу на наступний, 2012 рік, - це позитивне сальдо в розмірі 761 млн (доларів, - ред.)», - сказав він.

За словами В.Литвицького, все буде залежати від припливу/відтоку на поточному і фінансовому рахунку. Зокрема, чи вдасться впоратися із проблемою імпорту і які будуть перспективи вітчизняного експорту залежить від того, як НБУ буде керувати відповідними потоками.

При цьому за словами Сергія Чекашкіна, директора департаменту фінансової політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, сьогодні імпорт зростає більшими темпами, ніж експорт, і за прогнозами та ж тенденція збережеться і в 2012 році.

Окрім того, підкреслює В.Литвицький, також багато в чому все залежатиме, чи вдасться втілити в життя «газові амбіції», а саме вдасться скоротити споживання російського газу навіть не на 30%, а хоча б на 25%.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ZN.UA голова НБУ Сергій Арбузов повідомив, що за прогнозами центробанку, позитивне сальдо платіжного балансу за підсумками 2011 року буде на рівні близько ,5 млрд.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...