НБУ покарав п'ять банків за валютні спекуляції з курсом

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
НБУ «визнав» винними у девальвації банки, які торгували валютою за найвищим курсом. Проте, як говорять неофіційні джерела, рефінансування Нацбанку, яке нібито і пішло на спекуляції з валютою, отримали зовсім інші фінустанови.

Національний банк України (НБУ) як і обіцяв, покарав винуватців девальвації, коли 4 вересня курс національної валюти на міжбанку впав до 8,20 грн/$ - рівня кризи 2009 року.

Спочатку у розхитуванні курсу підозрювалися саме банки, що отримали напередодні рефінансування Нацбанку в розмірі 3,8 млрд грн. Нібито ці фінустанови замість того, щоб кредитувати реальну економіку, левову частку отриманих грошей пустили на купівлю валюти. Ситуацією скористалися спекулянти, і курс долара злетів до трирічного максимуму.

Банкіри: Рефінансування від НБУ у будь-якому випадку позначиться на валютному ринку

Можливо, так воно і було, але винними назвали зовсім інші банки.

Як розповіло джерело в НБУ, майже всі кредити рефінансування одержали три держбанки, які також брали участь у спекулятивних угодах. Але регулятор утримався від санкцій проти цих банків. «Вводити санкції проти держбанків, які працюють як філії НБУ, було б нерозумно», - повідомив Forbes.ua чиновник з Нацбанку.

У підсумку покарати вирішили тих учасників ринку, які 5 вересня виставляли максимальні котирування на продаж готівкового долара. У цей день курс в касах деяких банків досягав 8,29 - 8,30 грн/$. Судячи з усього, регулятор вирішив, що саме ці його підопічні більше за всіх сіяли паніку серед населення і їх треба провчити.

Банкам, які продавали долари за найвищим курсом, у вигляді попередження регулятор перекрив доступ до міжбанківського валютного ринку. «Вони тепер мінімум місяць не зможуть виходити на відкритий ринок для покупки валюти у власну позицію», - говорить джерело в НБУ.

- Нацбанк зізнався, що теж винен у стрибку курсу

Учасники ринку моментально згорнули свої ліміти на банків-вигнанців. У самому Нацбанку не розголошують імена одержувачів кредитів рефінансування. Однак, як пише Forbes.ua, в п'ятірку "щасливчиків" увійшли банк «Креді Агріколь» (Credit Agricole), Platinum Bank, банк "Національні інвестиції", банк "Преміум" і "Регіон банк".

Зокрема, підтвердити «вигнання» з міжбанку змогли тільки в банку «Креді Агріколь».

«Національний банк вважає готівковий обмінний курс нашого банку «не цілком коректним». Ми не розуміємо, яке відношення до цього має обмеження діяльності на міжбанку, тому звернулися до НБУ з проханням скасувати санкції щодо банку», - розповіла заступник голови правління Креді Агріколь Банку Євгенія Чемерис. За її словами, банк ніколи не користувався рефінансуванням від НБУ. !zn

Читайте також:

Азаров без черги купив долари і зрозумів, що ніякої паніки з приводу зростання курсу немає

НБУ оголосив поза законом Forex-компанії

Банкір: Населення купує долари, тому що не довіряє уряду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі