НБУ оцінює зростання ВВП України у січні-березні на 2,5%

26 квітня 2012 в 11:19
Охолодження зовнішньої ділової активності виявилося досить відчутним для основних галузей промисловості. Основним фактором, який підтримував економічне зростання, був високий внутрішній споживчий попит.
nbu_DSC3121-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національний банк України (НБУ) оцінює зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у січні-березні поточного року на 2,5%.

"Охолодження зовнішньої ділової активності виявилося досить відчутним для основних галузей промисловості ... Зростання ВВП за січень-березень порівняно з січнем-березнем минулого року утримується на рівні близько 2,5%", - вказується у повідомленні НБУ.

НБУ відзначає, що низький світовий попит (ціни на товарних ринках продовжили падати) зумовив уповільнення зростання економіки України: темпи зростання індексу виробництва базових галузей за січень - березень зменшилися у порівнянні з відповідним періодом минулого року до 2,1%.

Разом з тим, за оцінкою Нацбанку, основним фактором, який підтримував економічне зростання, був високий внутрішній споживчий попит.

"Підвищення соціальних стандартів забезпечило високі темпи зростання реальної заробітної плати (16,2% в лютому у річному вимірі)", - наголошується у повідомленні.

Як повідомлялося, уряд заклав у держбюджет-2012 прогноз зростання реального ВВП на 3,9%, проте розраховує утримати його динаміку на рівні 5-6%. Міжнародний валютний фонд у квітні-2012 знизив прогноз зростання ВВП України в 2012 році на 1,8 процентного пункту в порівнянні з оцінками вересня-2011 - до 3%.

Читайте також:

Топ-12 ризиків для економіки України в 2012 році

В НБУ охолодили очікування Кабміну з приводу зростання економіки в 2012 році

ЄБРР ще більше знизив прогноз зростання ВВП України на 2012 рік

МВФ ще більше погіршив прогноз зростання економіки України в 2012 році

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...