Топ Новини

НБУ може пом'якшити монетарну політику на початку 2012 року

8 грудня 2011 в 15:35
Національний банк Україна (НБУ) може переглянути монетарну політику в бік пом'якшення в І кварталі 2012 року, заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.
nbu_DSC3123-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"У І кварталі 2012 року є сенс пом'якшити нашу політику. Другий квартал - завжди найбільш вдалий", - повідомила О.Щербакова.

За її словами, Нацбанк вивчає можливість пом'якшення вимог до формування обов'язкових резервів.

"У нас був 100%-й резерв (обов'язкові резерви банків) у Нацбанку. Зараз ми частину випустили... Ми б хотіли на велику суму, наприклад, довести до 50%, віддати їм ліквідність в систему. Але це повинно супроводжуватися чим - повинна бути потреба ринку в кредитуванні. Цю гривню потрібно кудись прилаштувати, але не на валютний канал", - сказала вона.

При цьому вона зазначила, що останнє пом'якшення порядку формування обов'язкових резервів додало банкам близько 4 млрд грн.

Вона нагадала, що наближається Євро-2012, і таким чином очікуються "валютні подушки" для економіки України. "За нашими оцінками, збільшаться валютні надходження в Україну. II-III квартали мають бути вдалими для економіки", - сказала вона.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , РБК-Україна ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...