Топ Новини

НБУ: Менше споживчих кредитів – більше іпотеки

15 листопада 2011 в 09:13
Іпотечний ринок може пожвавитися, якщо банки менше уваги приділятимуть споживчому кредитуванню.
ipoteka_zilie_dengi_kredit_credit_grivni__650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таку думку озвучив директор департаменту управління валютними резервами НБУ Олександр Дубихвіст під час круглого столу «Чому економіці досі бракує кредитів?», який 20 липня провел ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».

На думку представника Нацбанку, у разі підвищення регулятивних вимог до споживчого кредитування (як це передбачено в проекті змін до «Інструкції про порядок регулювання банків»), банки можуть переспрямувати свої кошти в т.ч. в іпотеку. Тим самим вони підтримають економічне зростання в державі й національного виробника. «Це реально дасть поштовх економіці. І безумовно приведе до заміщення національним продуктом (житлом) імпортних автомобілів, імпортних мобільних телефонів тощо», - спрогнозував О.Дубихвіст.

За словами директора департаменту НБУ, для активізації іпотечного кредитування у банків є на сьогодні необхідний інструментарій. Ключовим рушієм активізації ринку іпотеки представник Нацбанку назвав використання плаваючих ставок. «Відкладений попит на житло – великий, дуже багато людей, які не вирішили свої житлові питання. Але ж вони чомусь не беруть іпотеку під 15% річних, а беруть споживчі кредити під 120% річних. Оце питання», - констатував О.Дубихвіст.

Як зазначив у своєму виступі глава правління «Правекс-Банку» Сергій Наумов, зростанню активності банків на іпотечному ринку має посприяти вже прийнятий закон №7351 (про захист прав кредиторів і споживачів фінпослуг). Банкір зауважив, що цей документ сприятиме зменшенню ризиків банків, а отже, може активізувати іпотечне кредитування. «Однак питання масовості кредитування залишається, бо немає довгих ресурсів. Якщо буде боротьба з інфляцією, ставки залишаться на тому самому рівні», - зауважив С.Наумов.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...