Топ Новини

НБУ констатує зростання тіньового ринку готівкової валюти

5 вересня 2011 в 13:05
Національний банк України (НБУ) констатує зростання ринку тіньової готівкової валюти в Україні. Про це в ексклюзивному інтерв'ю ZN.UA розповів голова НБУ Сергій Арбузов.
dollar_DSC0093_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

За його словами, рівень формування позабанківського капіталу сьогодні можна порівняти з рівнем енергетичного імпорту (за даними голови НБУ, у минулому році на готівковий ринок пішло близько млрд).

«Ми цю ситуацію знаємо і ретельно аналізуємо. Але тут є дві новини. Погана - цей ринок росте. Але черг в обмінниках немає, і резерви Нацбанку не знижуються, а ростуть. І це хороша новина», - зазначає голова НБУ.

За словами С.Арбузова, у цей процес роблять свою внесок як населення, так і тіньовий сектор, але відстежити, яка їх частка припадає на позабанківську купівлю валюти, дуже складно.

Голова НБУ також розповів і про методи боротьби з цими процесами: «Як боремося? Перш за все, при перевірках. Ми вже провели спеціальне дослідження-хронометраж і розуміємо, скільки може зробити операцій один касир протягом робочого дня, і за наявності «аномалій» вимагаємо пояснення від банків».

При цьому він поскаржився, що порушення закону у цих операціях виявити зусиллями тільки одного відомства практично неможливо: якщо вони і відбуваються, то без формальних порушень чинного законодавства.

Нагадаємо, що ще з кінця минулого року практично щомісяця йде досить великий відтік валюти в готівку. При цьому аналітики губляться в здогадках і не можуть пояснити, що відбувається.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...