Топ Новини

НБУ і Мінфін мають намір випустити валютні ОВДП

3 вересня 2011 в 06:31
Нацбанк і Міністерство фінансів незабаром запропонують ринку новий інструмент - ОВДП, деноміновані в іноземній валюті.
dollar_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в ексклюзивному інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив глава НБУ Сергій Арбузов.

«Національний банк України (НБУ) спільно з Міністерством фінансів вже практично закінчив розробку програми з випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), деномінованих у валюті. Уряд сьогодні обмірковує остаточне рішення щодо запуску цього інструменту», - повідомив С. Арбузов.

«Банки з іноземним капіталом вхопилися за цю ідею — вони всі чекають оголошення. Це новий інструмент, тому оцінювати його поки що зарано. Але коли він буде вже впроваджений і почне активно використовуватися, то, я вважаю, крім позитива, нічого більше не принесе», - зазначив глава НБУ.

За його словами, по суті облігації передбачають фіксацію курсу для інвестора, який зайде в Україну на визначений термін.

При цьому це будуть не цільові ОВДП, а звичайні, але залучені від їх розміщення ресурси, за словами С. Арбузова, уряд планує направити на пріоритетні програми в сільському господарстві, будівництві, металургії, енергозбереженні.

«Випуск валютних ОВДП — лише одна з цілої низки програм із втримання капіталу в країні, які нині розробляються. Ми вирішили не обмежувати нашого інструментарію традиційним набором обмежувальних заходів, а спробувати зробити внутрішній фінансовий ринок більш привабливим для розміщення валютних ресурсів, щоб вони не тікали, а навпаки, приходили в країну», - зазначив С. Арбузов.

Глава Нацбанку також повідомив, що для населення, щоб його заощадження не втікали в готівкову валюту і не перетікали на споживчий ринок, НБУ теж приготував спеціальні інструменти.
 

Повний текст інтерв'ю з головою НБУ Сергієм Арбузовим читайте у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна" (№ 31 від 3 вересня 2011 р).

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...