Топ Новини

НБУ: Гривня не впаде

28 жовтня 2011 в 09:18
Економічних підстав для ослаблення гривні немає, проте на готівковому валютному ринку спостерігається деякий тиск, у зв'язку з чим можливі лише незначні коливання гривні близько існуючого рівня. При цьому гривня має близько 20% цінового запасу реальної конкурентної спроможності.
1grivn_kupuri_06_650-431.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявив директор генерального економічного департаменту Національного банку України (НБУ) Ігор Шумило.

"Економічних підстав для ослаблення національної валюти, тим більше, значного, немає", - сказав він у Києві в п'ятницю, 28 жовтня.

При цьому І. Шумило зазначив, що тиск на готівковому валютному ринку формується не тільки фізичними особами, а й представниками тіньового бізнесу. "За винятком останніх тижнів не населення збуджувало ситуацію (на валютному ринку - ред.)", - підкреслив він.

Директор департаменту НБУ також відзначив, що курс відчуває девальваційний тиск, але можливі лише незначні коливання гривні близько існуючого рівня.

"Якщо подивитися на реальний ефективний обмінний курс України, то зараз ми фактично повернулися на початок року, і ми ще маємо ціновий запас реальної конкурентної спроможності близько 20%", - підкреслив він.

Крім того, І. Шумило повідомив, що в 2011 році в Україні заходить значно більше валюти, ніж іде з неї.

Щодо перспектив директор департаменту НБУ повідомив, що Нацбанк відпрацьовує з Міжнародним валютним фондом (МВФ) питання введення додаткових інструментів хеджування валютних ризиків.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...